Karamandan.com

Karamandan.com

15 Temmuz 2020 Çarşamba
karaman

Matematiği 'Fobi' Olmaktan Çıkaran Proje: "Durakta Matematik"
"Durakta Matematik" Projesiyle Matematik Fobi Olmaktan Çıkıyor.
Kategori : Gündem
11 Aralık 2019 16:50
 
Matematiği 'Fobi' Olmaktan Çıkaran Proje: "Durakta Matematik"

"Durakta Matematik" Projesiyle Matematik Fobi Olmaktan Çıkıyor.

Matematiğin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan "Durakta Matematik" Projesi Karaman’da uygulamaya konuldu. Proje kapsamında hazırlanan afişler il merkezindeki yolcu duraklarına asıldı.

Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu öğrencileri, Okul Müdürü Memiş Memiş, Anasınıfı Öğretmeni Raziye Gençer Petek ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın katıldığı etkinlikle il merkezindeki duraklara proje kapsamında hazırlanan afişler asıldı.

Projeyle ilgili olarak katılımcılara bilgi veren Raziye Gençer Petek, matematiğin severek öğrenilmesini sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Raziye Gençer Petek, “Bugün açılışını yapmış olduğumuz “Durakta Matematik” Projesi bir e-twinning projesidir. Proje Osmaniye’de matematik öğretmeni olarak görev yapan Mukaddes Karip tarafından başlatılmıştır.” dedi. 

“Proje kapsamında hazırlanan afişler il merkezindeki 30 otobüs durağına asıldı”

Öğretmen Mukaddes Karip, çocukların ve gençlerin matematik korkusunu yenmesi ve matematiği sevdirmek amacıyla matematiği karikatürleştirmiştir, diyerek sözlerini sürdüren Petek, “Öğretmen arkadaşımızın hazırlamış olduğu 30 adet karikatür afişi projeye katılan öğretmenler tarafından Türkiye geneli yaklaşık 150 il merkezi ve ilçede duraklara asılmıştır. Karaman’dan proje ortağı okulumuz da projeye ilişkin afişler hazırladı ve hazırlanan afişler il merkezindeki 30 otobüs durağına asıldı. Ayrıca afişler okulumuzdaki panolarda da sergilendi. Afişlerden etkilenen ilkokul öğrencilerimiz de kendi matematik karikatürlerini çizerek, farkındalık yaratmış oldular. Katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Çalışkan’a ve Belediye Başkanımız Sayın Savaş Kalaycı’ya teşekkür ederiz” diye konuştu. 

“Durakta Matematik” projesini uygulayan Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Projenin amacı, matematiği daha ilgi çekici hale getirip, ön yargıları kırmak ve öğrencilerin severek eğlenerek matematiği öğrenmelerini sağlamaktır” dedi.

“Proje matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturdu”

“Durakta Matematik” projesinin eğitim camiasında çok beğenildiğinin altını çizen İl Müdürü Çalışkan, projenin matematiğin öğrencilere öğretilmesi noktasında farkındalık oluşturduğunu söyledi. Çalışkan, “e-Twinning onayı alarak uluslararası bir projeye dönüşen "Durakta Matematik" projesi ülkemizin dört bir tarafında hayata geçti. Proje kapsamında il merkezideki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı. Böylece matematiği 'fobi' olmaktan çıkarmaya dönük bir adım daha atılmış oluyor. Projeye katkıları sebebiyle Karamanoğlu Mehmet Bey okulu çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

Okunma : 1784
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 15028 Asayiş
Yunus Emre Lösemiye Yenik Düştü
11 Temmuz 2020 Okunma: 6294 Yaşam
Karapınar'da şüpheli ölüm
13 Temmuz 2020 Okunma: 5201 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın