Karamandan.com

Karamandan.com

21 Mart 2019 Perşembe
Mahkemelik Sorun Çözüldü
Kızıllarağini Köyündeki Mahkemeye İntikal Eden İçme Suyu Problemi Halledildi.
Kategori : Gündem
08 Kasım 2018 13:33
 
Mahkemelik Sorun Çözüldü

Kızıllarağini Köyündeki Mahkemeye İntikal Eden İçme Suyu Problemi Halledildi.

Karaman Merkeze bağlı Kızıllarağini köyünü İl Genel Meclisi Üyesi Osman AYDIN, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürü Hüseyin ALPARSLAN ve İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte ziyaret eden İl Genel Meclisi Başkanı Adem KAPAR, köy muhtarı İbrahim UĞUR tarafından talep edilen köyün sorunları ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

Yol talep edilen arazi yolu güzergahında incelemelerde bulunduktan sonra yıllardır mahkemeye intikal eden ve hala mahkemesi devam eden köyün öncelikli sorunu olan içme suyu probleminde, tarafları uzlaştırdıklarını ve sorunun nihayet son bulduğunu belirten KAPAR;  içme suyu deposunun ve su kaynağının bulunduğu arazi sahibi ile köy muhtarı ve köylüleri bir araya getirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan KAPAR: "İçme suyu kaynağı ve su deposu bulunan arazi sahibi tarafımızdan ikna edilerek kendi arazisi içerisinde bulunan ihtilaflı içme suyunu köy tüzel kişiliğine devredeceğini belirtti. Yarından itibaren İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri ile köy muhtarı ve arazi sahibi bir araya gelerek bu içme suyu yerinin devri ile ilgili yasal prosedürleri yerine getirecekler.

Ben de yıllardır süren bu sorun ile ilgili anlaşmayı kabul eden köy muhtarımıza ve arazi sahibine teşekkür ediyorum. Kızıllarağini köyümüze hayırlı olsun." dedi.
 

Okunma : 1758
Foto galeri
guney sigorta
maboto
tekin
ak parti
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 18335 Gündem
Karaman’da bıçaklanarak öldürülen adam defnedildi.
17 Mart 2019 Okunma: 10756 Asayiş
TOKİ'den Karaman'da Kurasız Ev Satışı
18 Mart 2019 Okunma: 10120 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın