Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ocak 2019 Çarşamba
Madenşehri Yeni Yerleşim Alanında Çalışmalar Başladı
Karaman Merkeze bağlı Madenşehri köyünün yıllardır süregelen yer sorunu 08.
Kategori : Gündem
10 Ocak 2019 11:50
 
Madenşehri Yeni Yerleşim Alanında Çalışmalar Başladı

Karaman Merkeze bağlı Madenşehri köyünün yıllardır süregelen yer sorunu 08.11.2018 tarihli ve 213 sayılı İl Genel Meclisi kararı ile onaylanmasının ardından çözüme kavuşuyor.

Konu ile ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar: “Eski yerleşim yerleri sit alanı olduğu için vatandaşlar evlerine bir çivi dahi çakamıyordu. Eski yerleşim yerinin kuzeyinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından planlanan yeni yerleşim yeri İmar Planı İl Genel Meclisinde görüşülerek onaylandı ve vatandaşlarımız tapularını almaya başladı.

Yeni yerleşim yerinde vatandaşlarımız için toplam 80 adet konut alanı, 4 adet eğitim alanı, 5 adet açık ve yeşil alan, 2 adet sosyal ve kültürel tesis alanı, 1 adet ibadet alanı ile 2 adet ticari alan bulunmakta.

Biz de İl Özel İdaresi olarak altyapı hizmetleri, içme suyu, yol gibi hizmetlerin götürülebilmesi için gerekli proje ve çalışmaları başlattık.

İçme suyu projesi için ihalemiz yapıldı. İnşaallah Milletvekillerimiz Sayın Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser’in de destekleri ile en kısa sürede Madenşehri köyümüzde yaşayan vatandaşlarımız hak ettikleri şekilde yeni yerleşim yerlerindeki hayatlarına başlayacaklar. Vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun.” Dedi.

Okunma : 2660
Foto galeri
TEKİN
guney sigorta
Gündem haberleri
Baba ile kızının içinde bulunduğu pikap araca silahlı saldırı
19 Ocak 2019 Okunma: 7541 Asayiş
Karaman'da silahlı kavga: 1 yaralı
19 Ocak 2019 Okunma: 7498 Asayiş
Karda zıplayan böcekler şaşırttı
21 Ocak 2019 Okunma: 6445 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın