Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2018 Pazartesi
Kurbanlık fiyatları belli oldu! İşte küçükbaş kurban fiyatları
Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman hem kurbanlık alacakları hem de üreticileri uyardı.
Kategori : Gündem
11 Ağustos 2017 17:57
 
Kurbanlık fiyatları belli oldu! İşte küçükbaş kurban fiyatları

Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman hem kurbanlık alacakları hem de üreticileri uyardı.

Karaman'da kurbanlık fiyatları belli oldu. Kurban Bayramı'na günler kala herkes kurban fiyatları ne oldu merak ediyor. Peki kurbanlık fiyatları ne oldu? Küçükbaş kurban, büyükbaş kurban fiyatları nedir?

Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman Karamandan.com haber sitesine yaptığı açıklamada kurbanlık küçükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatlarını şu şekilde söyledi.

Canlı Kg. Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları Kuzu 19 TL, Koyun 16 TL ve Keci 16 TL

Kurbanlık alırken 'kurban' olmayın

Başkan Yücel Yaman, bayram öncesi kurbanlık alacak vatandaşları ve satıcıları dolandırıcılara karşı uyardı.

Her yıl bayram öncesinde birçok tüketicinin kurban olarak kesilen hayvanın hastalıklı çıktığı veya dolandırıldığı yönünde şikayette bulunduğuna işaret eden Yaman, "Tüketici Kanunu'na göre satın alınan hayvanlar mal statüsündedir ve ayıplı çıkması halinde bedel iadesi dahil olmak üzere tüketicinin hakları bulunmaktadır." dedi.

Yaman: "Kurban pazarlarında sahte para mağduriyeti hem kurban satıcıları hem de kurbanlık alan tüketicilerin sıklıkla karşılaştıkları bir durumdur. Sahte parayı gerçek paradan ayırt edecek bazı özellikler vardır. Bunlar kağıt, renk ve baskı kalitesinin yanı sıra paranın içinde bulunan çok net holografik, şerit folyo, ultraviyole özellikler ve kabartma. Bu özellikler el ve göz yordamıyla rahatlıkla ayırt edilebilir." dedi

Öte yandan geçtiğimiz hafta Türk Diyanet Vakfı, 2017 yılı vekaleten kurban bedelini açıklamıştı. TDV, kurban fiyatlarını yurtiçi 850 TL, yurtdışı ise 600 olarak açıklandı.

Okunma : 16790
Gündem haberleri
Yanlışlıkla kendi çocuğunu öldürdü
22 Temmuz 2018 Okunma: 23435 Yaşam
9 KİŞİ İLE BASTILAR, ÖLDÜRESİYE DÖVDÜLER
19 Temmuz 2018 Okunma: 19317 Asayiş
Feci kaza: 4 ağır yaralı
21 Temmuz 2018 Okunma: 16709 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın