Karamandan.com

Karamandan.com

28 Mayıs 2020 Perşembe
Kurbanlık fiyatları belli oldu!
Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman hem kurbanlık alacakları hem de üreticileri uyardı.
Kategori : Gündem
24 Temmuz 2019 16:25
 
Kurbanlık fiyatları belli oldu!

Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman hem kurbanlık alacakları hem de üreticileri uyardı.

Karaman'da kurbanlık fiyatları belli oldu. Kurban Bayramı'na günler kala herkes kurban fiyatları ne oldu merak ediyor. Peki kurbanlık fiyatları ne oldu? Küçükbaş kurban, büyükbaş kurban fiyatları nedir?

Karaman Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Yaman Karamandan.com haber sitesine yaptığı açıklamada kurbanlık küçükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatlarını şu şekilde söyledi.

Canlı Kg. Küçükbaş Kurbanlık Fiyatları; Dişi koyun 20 TL, Keçi 20 TL, Kuzu 23 TL, Seyis erkek keçi 23 TL.

Kurbanlık alırken 'kurban' olmayın

Başkan Yücel Yaman, bayram öncesi kurbanlık alacak vatandaşları ve satıcıları dolandırıcılara karşı uyardı.

Her yıl bayram öncesinde birçok tüketicinin kurban olarak kesilen hayvanın hastalıklı çıktığı veya dolandırıldığı yönünde şikayette bulunduğuna işaret eden Yaman, "Tüketici Kanunu'na göre satın alınan hayvanlar mal statüsündedir ve ayıplı çıkması halinde bedel iadesi dahil olmak üzere tüketicinin hakları bulunmaktadır." dedi.

Yaman: "Kurban pazarlarında sahte para mağduriyeti hem kurban satıcıları hem de kurbanlık alan tüketicilerin sıklıkla karşılaştıkları bir durumdur. Sahte parayı gerçek paradan ayırt edecek bazı özellikler vardır. Bunlar kağıt, renk ve baskı kalitesinin yanı sıra paranın içinde bulunan çok net holografik, şerit folyo, ultraviyole özellikler ve kabartma. Bu özellikler el ve göz yordamıyla rahatlıkla ayırt edilebilir." dedi.

Okunma : 29786
Gündem haberleri
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 9494 Asayiş
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 7196 Asayiş
Mut'ta çalınan keçiler Karaman'da mezbahanede kesilmiş halde bulundu
27 Mayıs 2020 Okunma: 5290 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın