Karamandan.com

Karamandan.com

20 Ocak 2020 Pazartesi
Kurban pazarlarında sahte para ve dolandırıcılara dikkat!
Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, kurban pazarlarında dolaşan sahte paralara karşı hem satıcılara hem de kurban almak isteyen vatandaşlara uyarıda bulundu.
Kategori : Gündem
07 Ağustos 2019 10:50
 
Kurban pazarlarında sahte para ve dolandırıcılara dikkat!

Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram, kurban pazarlarında dolaşan sahte paralara karşı hem satıcılara hem de kurban almak isteyen vatandaşlara uyarıda bulundu.

Bayram, yaptığı açıklamada, kurban bayramını fırsat bilen dolandırıcılara karşı vatandaşların dikkatli olması gerektiğini söyledi. Dolandırıcıların sahte parayla vatandaşları kandırmaya çalıştığını belirten Bayram, Kurban Bayramına az bir süre kala pazarlar hareketlendi. Sahte para kullanımına karşı hem üreticiler hem de alıcılar uyanık olmalı. Kurbanlık satıcılarının büyük emekleri, dikkatsizlik halinde sahte paraya kurban gidebiliyor." şeklinde konuştu.

Kurban pazarlarında alışverişlerin nakit olarak yapıldığına dikkat çeken Bayram, şöyle devam etti; ‘’Kurbanlıkların fiyatları oldukça yüksek ve büyük meblağlarla işlemler gerçekleşiyor. Alım satım işlemlerinin hızlı bir şekilde olmasından dolayı vatandaşlarımız bazen para alışverişinde sıkıntı yaşayabiliyor.

Alım satım işleminden sonra alınan paralar dikkatlice sayılmalı. Büyük para destelerinin arasına sahte para konularak dolandırıcılık yapılmaya çalışıldığını duyuyoruz. Kurbanlık hayvan üreticilerimizi hayvan hırsızlarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıyoruz. 

Kurban bayramı öncesinde üreticilerimizin artan hayvan hırsızlıklarına karşı dikkatli olmaları konusunda, her türlü dolandırıcılığa, piyasaya sahte para sürülmesi ve olabilecek hayvan hırsızlıklarına karşı köylerimizde yabancı araç ve şüpheli kişilerin görülmesi halinde emniyet birimlerine bilgi vermeleri konusunda vatandaşların dikkatli olmalarını istiyoruz.’’ dedi.

 

Okunma : 5424
Foto galeri
maboto
guney sigorta
İSABET
YARIŞMA
seç
MEVLANA YEMEK
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Tüfekle vurulmuş olarak hastaneye bırakılan şahıs öldü
18 Ocak 2020 Okunma: 24801 Asayiş
Kar yeniden geliyor! Karaman hava durumu
16 Ocak 2020 Okunma: 20029 Karaman Hava Durumu
Karaman Devlet Hastanesinden 'domuz gribi' açıklaması
16 Ocak 2020 Okunma: 9993 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın