Karamandan.com

Karamandan.com

29 Mayıs 2020 Cuma
Kör noktadaki yol genişletiliyor
Karaman Dereköy çıkışında yer alan ve yıllardır kör nokta olarak bilinen yoldaki kayalar kırılarak yol genişletme çalışması yapılıyor.
Kategori : Gündem
12 Şubat 2019 13:14
 
Kör noktadaki yol genişletiliyor

Karaman Dereköy çıkışında yer alan ve yıllardır kör nokta olarak bilinen yoldaki kayalar kırılarak yol genişletme çalışması yapılıyor.

İl Genel Meclisi Başkanı Adem Kapar, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Şube Müdürü Hüseyin Alparslan ile birlikte Karaman Merkeze bağlı Dereköy köyünde Karaman-Dereköy-Mut Caddesi bağlantı yolunda çalışan İl Özel İdaresi Ekiplerini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi.

Muhtar Şaban Çingil ve Yol Müdürü Hüseyin Alparslan ile birlikte çalışmaları inceleyen Kapar, “Dereköy çıkışında yer alan ve yıllardır kör nokta olarak bilinen yolumuzdaki kayalar ekiplerimiz tarafından kırılarak yol genişletme çalışması yapılıyor. Özellikle haftasonları baraj mesire alanı yolu olması sebebi ile trafik yoğunluğunun bir hayli fazla olduğu bu yolumuzdaki kör nokta sorunu sık sık kazalara sebebiyet veriyor ve yıllardır tehlike arz ediyordu.

Ekiplerimizin kayaları kırarak yolu genişletmesi sayesinde öncelikle kaza riski ortadan kalkacak ve vatandaşlarımızın güvenliği sağlanarak trafik akışı rahatlayacak. Yol ve Ulaşım Müdürlüğü ekiplerimiz ile yıllardır süregelen bir sorunu daha çözümü kavuşturuyoruz.

Ben vatandaşlarımıza hayırlı olsun diyor ve ekip arkadaşlarıma özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Nerede halledilmesi gereken bir sorun var ise orada olmak ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek İl Özel İdaresi olarak birinci önceliğimiz olmaya devam edecek.” dedi.


 

Okunma : 3028
Foto galeri
guney sigorta
seç
EKSPERTİZ
karaman


atsepete
Gündem haberleri
Polisin "dur" ihtarına uymayan kişiye 7 bin 938 lira ceza kesildi
26 Mayıs 2020 Okunma: 7429 Asayiş
Tilki tepenin talanına vatandaş isyan etti
27 Mayıs 2020 Okunma: 7107 Gündem
İŞ ADAMI FECİ KAZADA HAYATINI KAYBETTİ
28 Mayıs 2020 Okunma: 6871 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın