Karamandan.com

Karamandan.com

24 Haziran 2019 Pazartesi
Kedi Sahiplenenler İçin Aradıkları Tüm Bilgiler Burada
En güzel uzun tüylü kediler denildiğinde akla ilk gelen kedi türleri ülkemizin ve kültürümüzün bir sembolü olan Ankara kedisi ve kökenleri Ankara kedisine dayanan İran kedisidir.
Kategori : Gündem
22 Mayıs 2019 18:39
 
Kedi Sahiplenenler İçin Aradıkları Tüm Bilgiler Burada

En güzel uzun tüylü kediler denildiğinde akla ilk gelen kedi türleri ülkemizin ve kültürümüzün bir sembolü olan Ankara kedisi ve kökenleri Ankara kedisine dayanan İran kedisidir. Ankara kedileri bir çok değişik özelliği bünyesine barındırır örneğin Ankara kedilerinin kendilerine has yürüyüşleri vardır yürürlerken kuyruklarını sırtlarına doğru yatık tutarlar, bu kediler oldukça sıcakkanlı,uysal,oyuncu ve sahiplerine düşkün kedilerdir ancak çok hareket etmeyi sevmezler ve tüylerinin uzunluğu sebebiyle bakımları ilgi ister. Tüyleri ipeksi yapıdadır ve çok hoş bir görünüşleri vardır.

https://img.petsbook.com/r/900x0/uploads/announcements/1502386493-598c993d732bd.jpg

Apartmanda Beslenecek Kedi Cinsleri

Mırıldanmaları az olan Ankara kedileri çocuklarla çok iyi geçinirler. Özgürlüklerine çok düşkün olmayan bu kediler aile ortamında olmaktan hoşlanırlar. Özellikle Avrupa da çok ünlü kedilerdir. Ankara kedileri gibi, İran kedileri de elbette atalarından bazı genetik özelliklerini almış uzun tüylü ve bakıma sık sık ihtiyaç duyan bir yapıda ortaya çıkmışlardır ayırt edici bir özellik olarak ise İran kedilerinin burunları basıktır ve özgürlük düşkünlükleri biraz daha fazladır. En az Ankara kedileri kadar oyuncu ve sevgi doludurlar İran kedilerinin de çocuklarla arası çok iyidir oldukça sabırlıdırlar.

http://img.petsbook.com/uploads/blog/1545828399-5c23782fbd224.jpg

Petsbook.com İle Satın Alma Sahiplen

Bu iki uzun tüylü kedinin ardından dünya ünlü bir başka kedi Siyam kedisidir. Siyam kedileri kısa tüylü genellikle mavi renk gözlere sahip kediler dünyasının en zeki kedilerindendirler. Konuşkan kediler sınıfına üye olan bu kediler oldukça oyuncu ve hareketli kedilerdir, fakat çocuklara karşı Ankara ve İran kedileri kadar hoşgörülü olamazlar. Siyam kedileri çok dikkatli kedilerdir onları sürekli etrafı dikkatlice izlerken görebilirsiniz. Sonbahar ve ilkbaharda tüyleri dökülmeye başlar bu dönemlerde bakımlarına özen gösterilmelidir.

Kedi Bakımları ve Beslenmeleri Detayları

Kediler hakkında merak ettiklerinizin tamamını sizlerde www.petsbook.com üzerinden bulabilirsiniz. Böylelikle artık çok daha rahat bir şekilde dilediğiniz gibi kedileri tanımış olacak ve tüm bakımlarını, eğitimlerini de böylelikle kolayca yapmış olacaksınız. 

 

Okunma : 608
Gündem haberleri
Karaman'da piknik alanında "sarıkız" paniği
22 Haziran 2019 Okunma: 16017 Gündem
TOKİ Kırbağı Kura Sonuçları Açıklandı!
21 Haziran 2019 Okunma: 15435 Gündem
TOKİ Karaman Kırbağı Kura Çekilişi Yapıldı!
21 Haziran 2019 Okunma: 13128 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın