Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2019 Pazar
Kedi Sahiplenenler İçin Aradıkları Tüm Bilgiler Burada
En güzel uzun tüylü kediler denildiğinde akla ilk gelen kedi türleri ülkemizin ve kültürümüzün bir sembolü olan Ankara kedisi ve kökenleri Ankara kedisine dayanan İran kedisidir.
Kategori : Gündem
22 Mayıs 2019 18:39
 
Kedi Sahiplenenler İçin Aradıkları Tüm Bilgiler Burada

En güzel uzun tüylü kediler denildiğinde akla ilk gelen kedi türleri ülkemizin ve kültürümüzün bir sembolü olan Ankara kedisi ve kökenleri Ankara kedisine dayanan İran kedisidir. Ankara kedileri bir çok değişik özelliği bünyesine barındırır örneğin Ankara kedilerinin kendilerine has yürüyüşleri vardır yürürlerken kuyruklarını sırtlarına doğru yatık tutarlar, bu kediler oldukça sıcakkanlı,uysal,oyuncu ve sahiplerine düşkün kedilerdir ancak çok hareket etmeyi sevmezler ve tüylerinin uzunluğu sebebiyle bakımları ilgi ister. Tüyleri ipeksi yapıdadır ve çok hoş bir görünüşleri vardır.

https://img.petsbook.com/r/900x0/uploads/announcements/1502386493-598c993d732bd.jpg

Apartmanda Beslenecek Kedi Cinsleri

Mırıldanmaları az olan Ankara kedileri çocuklarla çok iyi geçinirler. Özgürlüklerine çok düşkün olmayan bu kediler aile ortamında olmaktan hoşlanırlar. Özellikle Avrupa da çok ünlü kedilerdir. Ankara kedileri gibi, İran kedileri de elbette atalarından bazı genetik özelliklerini almış uzun tüylü ve bakıma sık sık ihtiyaç duyan bir yapıda ortaya çıkmışlardır ayırt edici bir özellik olarak ise İran kedilerinin burunları basıktır ve özgürlük düşkünlükleri biraz daha fazladır. En az Ankara kedileri kadar oyuncu ve sevgi doludurlar İran kedilerinin de çocuklarla arası çok iyidir oldukça sabırlıdırlar.

http://img.petsbook.com/uploads/blog/1545828399-5c23782fbd224.jpg

Petsbook.com İle Satın Alma Sahiplen

Bu iki uzun tüylü kedinin ardından dünya ünlü bir başka kedi Siyam kedisidir. Siyam kedileri kısa tüylü genellikle mavi renk gözlere sahip kediler dünyasının en zeki kedilerindendirler. Konuşkan kediler sınıfına üye olan bu kediler oldukça oyuncu ve hareketli kedilerdir, fakat çocuklara karşı Ankara ve İran kedileri kadar hoşgörülü olamazlar. Siyam kedileri çok dikkatli kedilerdir onları sürekli etrafı dikkatlice izlerken görebilirsiniz. Sonbahar ve ilkbaharda tüyleri dökülmeye başlar bu dönemlerde bakımlarına özen gösterilmelidir.

Kedi Bakımları ve Beslenmeleri Detayları

Kediler hakkında merak ettiklerinizin tamamını sizlerde www.petsbook.com üzerinden bulabilirsiniz. Böylelikle artık çok daha rahat bir şekilde dilediğiniz gibi kedileri tanımış olacak ve tüm bakımlarını, eğitimlerini de böylelikle kolayca yapmış olacaksınız. 

 

Okunma : 760
Gündem haberleri
Karaman'da sokak ortasında adam vurdular
20 Eylül 2019 Okunma: 21856 Asayiş
Gece Ağıla Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti
18 Eylül 2019 Okunma: 12912 Gündem
Feci kaza ağır yaralılar var
20 Eylül 2019 Okunma: 11683 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın