Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mart 2019 Cumartesi
Karamanlılar Derneği'nden Başkent'te muhteşem konser
Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun Kadınlar Günü Özel Konseri, izleyicilerden tam not aldı.
Kategori : Gündem
14 Mart 2019 12:48
 
Karamanlılar Derneği'nden Başkent'te muhteşem konser

Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu’nun Kadınlar Günü Özel Konseri, izleyicilerden tam not aldı. 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Farabi Salonu’nda 9 Mart Cumartesi akşamı icra edilen konserde 35 eser seslendirildi.

Salonun her iki katıda tıklım tıklım doldu, konsere ilgi fazla olunca ayakta izlemek zorunda kalanlar ve yer olmadığı için geri dönenler oldu.

İzleyiciler arasında çok sayıda bestekar, koro şefi ve Ankara’da çeşitli koroların yöneticileri yer aldı. Konser öncesi davetlilere kısa bir Karaman görseli sunuldu. TRT’nin tecrübeli spiker ve sunucusu Yasemin Pamukçu’nun sunduğu konser öncesi konuşan Ankaramander Başkanı Veli Bozkır, Kadınlar Günü’ne özel konuşmasının ardından koronun kuruluşunu ve konser için hazırlanma sürecini anlattı.

Şef Hasan Eylen yönetimindeki koronun ilk solisti hemşehrimiz Ersin Cicibıyık oldu. İlk bölümde 16 eserin seslendirildiği konserde Kadınlar Günü nedeniyle 6 kadın bestecinin eserine yer verildi.

26 solo eserin seslendirildiği konserde Başkan Veli Bozkır, Avni Anıl’ın bestesi ‘Ne olur akşamları gelsen otursan yanı başıma’ şarkısını okudu. Konserin finalini peş   peşe dört eser okuyan Hasan Eylen yaptı.

Davetlilerin ayakta alkışladığı konser, uzun süredir birbirini görmeyen Karamanlıların görüşmesine vesile oldu.

 

Okunma : 1379
Foto galeri
guney sigorta
ak parti
maboto
tekin
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20531 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 17674 Hava Durumu
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7708 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın