Karamandan.com

Karamandan.com

04 Temmuz 2020 Cumartesi
karaman

Karamanlı kuaför Türkiye ikincisi oldu
Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, Ankara'da engelliler için düzenlenen yarışmada Türkiye ikinciliği elde etti.
Kategori : Gündem
07 Ekim 2019 11:19
 
Karamanlı kuaför Türkiye ikincisi oldu

Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, Ankara'da engelliler için düzenlenen yarışmada Türkiye ikinciliği elde etti.

Başkentte özel bir kurum tarafından engelliler için düzenlenen kuaförler yarışmasında, Karamanlı bayan kuaförü Emine Şanlıtürk, yarışmanın özel kupası ile iki madalya ve plaket almaya hak kazanarak Türkiye ikinciliği elde etti.

Şanlıtürk, Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüklerinin de destekleriyle düzenlenen ve gelirlerinin engelli derneklerine yardım amaçlı kullanılacağı yarışmada Karaman'ı temsilen katılarak aldığı özel derecelerle de ses getirdi.

Yarışmada en fazla katılımcı sağlayan yarışmacıya da özel kupa verilirken, Türkiye'nin dört bir yanında Karaman'ın adını duyurmak için yarışmalara katılan Şanlıtürk, tanıştığı insanlardan 8 kişinin yarışmaya katılımını sağlayarak özel kupayı almaya hak kazandı.

Diğer taraftan türban kategorisinden yarışmaya katılan Şanlıtürk, bu kategoride ise iki madalya birden kazanarak Türkiye ikinciliği elde etti.

"Konya Karaman mı demeleri zoruma gidiyor"

Karaman'ın adını duyurmak için birçok organizasyona katıldığını fakat hiç destek göremediği için ayrıyeten üzüldüğünü dile getiren Şanlıtürk, "Her gittiğim yerde Karaman yıllar önce il olmasına rağmen, Konya Karaman mı diye sormaları zoruma gidiyor. Karaman'ın ismini daha çok duyurmak için yarışmalara katılmaya devam edeceğim. Karamanlı vatandaşlarımızın sadece desteklerini bilmek bile beni çok mutlu eder.

Bu katıldığım yarışma için de engellilere özel bir yardım niteliği olduğu için ayrıyeten bir çaba sarf ettim. Çok istedim, dereceye girdim. Engelliler için el ele olmamız gerek. Sonuçta hepimiz engelli adaylarıyız." dedi.

Şanlıtürk'ün Türkiye ikinciliğini kazandığı yarışmanın gelirleri ile tekerlekli sandalyeler alınıp derneklere teslim edildi.

 

Okunma : 27752
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Tek Ailesinin Acı Kaybı
30 Haziran 2020 Okunma: 19151 Yaşam
Karaman’da bir fabrika virüs nedeniyle üretimi durdurdu
01 Temmuz 2020 Okunma: 18840 Ekonomi
SON DAKİKA: Tuvalette can verdi
30 Haziran 2020 Okunma: 9968 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın