Karamandan.com

Karamandan.com

13 Kasım 2019 Çarşamba
Karamanlı çiftçiler, Çinli iş insanlarıyla buluştu
AK Parti Karaman Milletvekili, Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunmasında, Bunların Üretiminde ve Pazarlanmasında Karşılaşılan Sorunlar ile Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkan Vekili Dr.
Kategori : Gündem
18 Haziran 2019 12:40
 
Karamanlı çiftçiler, Çinli iş insanlarıyla buluştu

AK Parti Karaman Milletvekili, Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunmasında, Bunların Üretiminde ve Pazarlanmasında Karşılaşılan Sorunlar ile Alınması Gereken Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Başkan Vekili Dr. Recep Şeker, Karaman’ı ve Karaman ürünlerini tanıtımı konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Dr. Recep Şeker, ülkemizde yetiştirilen tıbbi ve aromatik bitkilerin ticaretine yönelik istişarelerde bulunmak üzere ülkemizi ziyaret eden ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve Tıbbi Aromatik Bitkiler Komisyonu’na çalışma ziyareti gerçekleştiren Çin Halk Cumhuriyeti’ne mensup İş insanları heyeti ile Karaman’dan gelen üretici ve çiftçilerimizi TBMM’de buluşturdu ve heyet ile yapılan toplantıda Karaman’da yetiştirilen yöresel ürünler ile ilgili stant açılarak ürünlerin numuneleri sunuldu ve ziyaretçilere ürünler tanıtıldı.

İl Genel Meclis Başkanı Âdem Kapar, Akçaşehir Belediye Başkanı Hikmet Yirşen, İl Genel Meclis üyeleri ve beraberindeki Karamanlı çiftçilerimiz ve üreticilerimizin katıldığı toplantında ziyaretçilere Tarım ve Orman Karaman İl Müdürü Orhan Özçalık tarafından Karaman’da yetiştirilen ürünler ve özellikleri ile Karaman’ın genel tanıtımı ile ilgili bir sunum gerçekleştirilerek Karaman’ımız tanıtıldı.

Çok verimli geçen toplantıda Çin Halk Cumhuriyeti’ne mensup iş insanlarının Karaman ürünlerine ilgi gösterdikleri gözlemlendi.

 

Okunma : 1885
Foto galeri
guney sigorta
seç
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Karaman'da öğrencilerine cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen öğretmen tutuklandı
12 Kasım 2019 Okunma: 24803 Asayiş
Karaman'da yeni iş yeri açıldı
09 Kasım 2019 Okunma: 9866 Ekonomi
Karaman Kamu-Sen: Bu bütçe memurun bütçesi değil
12 Kasım 2019 Okunma: 8918 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın