Karamandan.com

Karamandan.com

06 Nisan 2020 Pazartesi
Karaman'dan Elazığ'a yardım tırı yola çıkıyor
Her şey Karamanlı tırcının "Elazığ'a yardım çıkarsa ben ücretsiz götürürüm" çağrısına Adem Küçükyarma'nın "Biz varız" yorumu ile başladı.
Kategori : Gündem
25 Ocak 2020 01:21
 
Karaman'dan Elazığ'a yardım tırı yola çıkıyor

Her şey Karamanlı tırcının "Elazığ'a yardım çıkarsa ben ücretsiz götürürüm" çağrısına Adem Küçükyarma'nın "Biz varız" yorumu ile başladı.

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin en az kayıpla atlatılması ve vatandaşların can güvenliğinin sağlanması için ilgili kurumlar ve gönüllü kuruluşlar tüm tedbirleri aldı ve çalışmalar devam ediyor.

Haberin duyulmasıyla Karamanlı tırcı Ahmet Güngörer'in sosyal medyadan yaptığı "Elazığ'a yardım çıkarsa ben ücretsiz götürürüm" çağrısına Türk Kızılay Derneği Karaman Şube Başkanı Adem Küçükyarma'dan gelen "Biz varız" yorumu ile başlayan çalışmalar neticesinde hemen bu gece yardım TIR'ı Karaman'dan yola çıkıyor.

Gece yarısına doğru harekete geçen Türk Kızılay Derneği Karaman Şubesi içerisinde gıda ve çeşitli ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu tırı Elazığ'a yolluyor.

Önce tırcı kardeşimiz Ahmet Göngörer' sonra yardım tırını doldurmamızda destek veren yardımsever firmalarımıza teşekkür ediyorum. Kızılay Genel Merkezi sabahı beklemeyin dediği için gece de olsa çalışma yaparak Karaman yardım tırını yollayacağız"dedi.

İç Anadolu'dan Elazığ'a sağlık ve arama kurtarma ekipleri gönderildi

Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Niğde, Nevşehir, Yozgat ve Kayseri'den, 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle Elazığ'a UMKE, AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri ile iş makineleri gönderildi.

Kırşehir Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ali Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 19 personelden oluşan 3 ambulans ve 2 UMKE'nin Elazığ’a sevk edildiğini belirtti.

Niğde Sağlık Müdürlüğü de bölgeden gelen talep doğrultusunda 7 kişiden oluşan UMKE ve 112 Acil Servis ekibini bölgeye gönderdi.

Sivas'tan ise 20 kişiden oluşan 112 Acil Servis, UMKE ve AFAD ekibi bölgeye hareket etti. Ayrıca bölgeye seyyar sağlık çadırı da sevk edildi.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri de talepler doğrultusunda 1 ambulans ile 11 kişiden oluşan 2 UMKE'nin bölgeye gönderildiğini kaydetti.

- İnşaat mühendisi ve teknikerlerden oluşan 20 kişilik ekip gönderildi

Yozgat Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, talep doğrultusunda inşaat mühendisi ve teknikerlerden oluşan 20 kişilik ekibi Elazığ'a sevk ettiklerini bildirdi.

Kayseri'de ise Büyükşehir Belediyesi 2 iş makinesi ve 4 personel, itfaiye 3 araç ile 8 personel, AFAD 2 araç ile 12 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans ile 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç ile 8 personeli bölgeye gönderdi. Ayrıca 20'nin üzerinde UMKE ekibi de bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına destek vermek için yola çıktı.

Kırıkkale Sağlık Müdürlüğü, Elazığ'daki deprem bölgesinde görev yapmak üzere 2 ambulans, UMKE aracı ile 11 personel görevlendirdi. 

Okunma : 29979
Foto galeri
seç
guney sigorta
EKSPERTİZ
atsepete
maboto
Gündem haberleri
KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK
03 Nisan 2020 Okunma: 32346 Gündem
Karaman'da Berendi Köyü Karantina Altına Alındı
02 Nisan 2020 Okunma: 20066 Gündem
Mut'ta engelli genç darp edildi
02 Nisan 2020 Okunma: 16837 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın