Karamandan.com

Karamandan.com

17 Temmuz 2019 Çarşamba
Karaman'daki Alatalılar arabaşı gecesinde bir araya geldi
Karaman'da faaliyet gösteren Alatalılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2.
Kategori : Gündem
11 Şubat 2019 12:58
 
Karaman'daki Alatalılar arabaşı gecesinde bir araya geldi

Karaman'da faaliyet gösteren Alatalılar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 2.Geleneksel Arabaşı Gecesi etkinliği düzenledi.

Karaman-Ereğli yolu üzerindeki bir tesiste gerçekleşen programa Karaman'daki Alatalıların yanı sıra il dışından da yoğun katılım gerçekleşti. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, dernek başkanı Hasan Yazıcı, Karaman Milletvekili Recep Şeker, Karaman Ak Parti İl Başkanı Mehmet ER ve tüm konuklara katılımlarından ötürü teşekkür ederek başladığı konuşmasında; ''Bugün ikincisini düzenlediğimiz geleneksel arabaşı gecemizde, kıymetli hemşehrilerimiz ve misafirlerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Başkan Yazıcı ''Alatalı hemşehrilerimizin varlığı, dernek yönetim kurulu üyelerimizin fedâkarlıkları ve sponsorlarımızın bizlere verdiği destekler, Alatalı yüksek öğrenim gören 70’in üzerinde öğrenciye burs vermemizi ve Alatalı hemşehrilerimize farklı konularda da yardım etmemizi sağlıyor. İnşallah bu hizmet çıtasını daha ileriye taşımak için hep birlikte var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Konuşmasında, Alata’nın, Taşkent, Hadim, Ermenek, Sarıveliler gibi Toroslar’ın zorlu coğrafyalarından bir bölge olduğuna değinen Karaman Milletvekili Recep ŞEKER ise, günümüz teknolojik gelişmelerinin sıla-i rahimin önemini sarstığına ve bu tür programların hemşehrileri ve akrabaları bir araya getirmeye vesile olduğundan bahsetti. Birlik ve beraberlik temennisiyle konuşmasını bitiren Recep Şeker’in konuşması büyük alkış aldı.

BBP Taşkent Belediye Başkan Adayı Ali Beki ÖZÇÖMLEKCİ ise konuşmasında, hemşehrileri ile bir arada olmaktan duyduğu sevinci dile getirerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

İl dışında olduğu için programa katılamayan MHP Karaman Belediye Başkanı Adayı Savaş KALAYCI, gönderdiği telgrafta “Programın kardeşlik, muhabbet ve hemşehrilik bağlarını daha da güçlendirmesi temennisiyle değerli hemşehrilerime ve tüm davetlilere en kalbi selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından arabaşı ve tatlı ikramı yapılan Alatalılar uzun süre sohbet ederek hasret giderdi.

 

Okunma : 1705
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da Trafik Kazası; 1 Yaralı!
15 Temmuz 2019 Okunma: 19063 Asayiş
Genç Yarışçımız Koray Kehya 1.Oldu 
15 Temmuz 2019 Okunma: 7387 Spor
Yatağa mahkum eşini terk eden kadına nafaka bağlandı
16 Temmuz 2019 Okunma: 6431 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın