Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2020 Salı
Karaman'da korona virüs tedbirleri denetlendi
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman'da korona virüs tedbirleri denetimi yaparken, "Karaman için Covid-19 güvenlik logosunu almaya talibiz.
Kategori : Gündem
06 Ağustos 2020 17:36
 
Karaman'da korona virüs tedbirleri denetlendi
karaman

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman'da korona virüs tedbirleri denetimi yaparken, "Karaman için Covid-19 güvenlik logosunu almaya talibiz." dedi.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği "Korona virüs Denetimleri" konulu genelge kapsamında Karaman genelinde pazar yerleri, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar ve taksilerde denetimler yapılıyor.

1.İstasyon Caddesindeki denetime Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, polis ve zabıta ekiplerinden oluşan denetim komisyonları katıldı. Vali Işık ve Başkan Kalaycı, işletmeleri denetleyerek, vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları hatırlatıldı.

Denetimler sonunda gazetecilere açıklamada bulunan Vali Işık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatı ile Türkiye genelinde Covid-19'a karşı bir denetim başlatıldığını hatırlattı.

Karaman'daki iş yerlerini denetlediklerini ifade eden Işık, şunları kaydetti:

“Bizim buradaki temel hedefimiz aynı il tabelamızda olduğu gibi nasıl nüfus yazıyorsa günün birinde Covid-19 vakası sıfır yazmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Karaman güvenli kent. Güvenlikte gerçekten öyleyiz ama Covid-19'da da güvenlik logosunu almaya talibiz. Bunun için bütün birim amirlerimizle birlikte gece gündüz demeden çalışacağız. Bu konuda halkımızın maske konusuna özellikle dikkat ettiğini gördüm. Denetlediğimiz işyerlerinde kurallara uygunluğu bizzat gözlemledik. Artan vaka sayısını en aza düşürmek için elimizden gelen özeni bundan sonra da göstermeye tüm gücümüzle devam etmemizi önemle istirham ediyorum.”

Karaman'da vaka sayılarının bayramdan sonra arttığını da dile getiren Işık, “Bu konuda net bir sayı veremeyeceğim. Ancak sayıları takip ediyoruz. Bu sayıların ve artışın nerden kaynaklandığı bulabilmek içinde çaba gösteriyoruz. Özellikle kuruyemiş, dondurma ve sigara maske kullanımını engelleyen üç temel faktör. Akşam herkes dışarıya çıkıyor İsmet Paşa Caddesi ve civarında sigara içiyor çekirdek çitliyor bu nedenle de etrafa tükürük atıyor. Biz bunları önleyebilmek için bunları yasakladık” diye konuştu.

Belediye Başkanı Savaş Kalaycı’da belediye olarak denetimlerle ilgili çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “İşletmeler gerekli önlemleri almışlar. Halkımız maske kuralına dikkat ediyorlar. belediye olarak kentin her yerini dezenfekte ediyoruz. Belediyemiz tüm herkese maske dağıtımı yapıyoruz. Pazarlarımızda denetimlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Okunma : 6544
Foto galeri
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16326 Gündem
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12556 Gündem
Sanayi köprülü kavşağında trafik kazası
18 Eylül 2020 Okunma: 8669 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın