Karamandan.com

Karamandan.com

23 Eylül 2020 Çarşamba
Karaman'da düğün salonları nasıl tedbirler aldı?
Karaman'da düğün salonları haricinde yemekli sokak düğün organizasyonlarının İl genelinde yasaklanmasının ardından gözler düğün salonlarına çevrildi.
Kategori : Gündem
08 Ağustos 2020 08:10
 
Karaman'da düğün salonları nasıl tedbirler aldı?
karaman

Karaman'da düğün salonları haricinde yemekli sokak düğün organizasyonlarının İl genelinde yasaklanmasının ardından gözler düğün salonlarına çevrildi. Pandemi günlerinde düğün salonları nasıl tedbirler aldı?

Karamandan.com olarak konuyu Düğün Park Sahibi Hasan Hüseyin Şanlıtürk'e sorduk...

"Devletin kuralları üzerine kendi eklemelerimizi yaptık"

Devletin sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına işletme olarak bazı hususlar eklediklerini dile getiren Şanlıtürk, "Serbest olmasına rağmen masa ortasına su, kola, çerez ve pasta koymuyoruz. Bunların kişiye özel olanlarını veriyoruz. Her masaya dezenfekte ve kolonya koyuyoruz. Bizim misafirlerimizden tek ricamız sadece kurallara uymaları.

Şuan en az hastalık bulaşacak yerin salonumuz olduğuna dair de iddialı bir şekilde konuşuyoruz. Çünkü, kuralların tamamına uyuyoruz. Eğer düğüne gelen insanlarımız çekiniyorsa uzaktan salonlarımızı bir kez izlerlerse rahatlayacaklarını tahmin ediyorum." dedi.

"Hem devletimiz tarafından inceleniyor hem de kendimiz denetliyoruz"

Devletin koyduğu 3 kurala istisnasız uyduklarını belirten Şanlıtürk, "Hem devlet tarafından inceleniyor, kontrol ediliyoruz hem de işletme olarak personelimiz ve misafirlerimizi kurallara tabi tutuyoruz.

Bu durumunda bir artısı oldu gibi. Eskiden düğünlerde oynayanlardan kameramanlar rahat çalışamıyordu, insanlar birbirlerine çarpıyorlardı. Bunun gibi sıkıntılar engellenmiş oldu. Gelinle damadı kameramanımız çok rahat çekebiliyor. Misafirin az gelmesinden dolayı da gelen insanlarda tedirginlik az oluyor. Çünkü bir masada 3-5 kişi falan oturuyor. Eskiden bu rakam 10-12'ye kadar çıkıyordu." ifadelerini kullandı.

"Bizim çok büyük bir sıkıntımız var"

Şuan düğünlerde doluluk oranının yüzde 50-60 civarlarında olduğunu vurgulayan Şanlıtürk, "Her geçen gün artış var. 1 Temmuz ile 10 Temmuz'un, 10 Temmuz ile 30 Temmuz'un arasında insanların normalleşmeye dönük bir kalabalıklaşması mevcut ama biz sayımda yapıyoruz ateş ölçer ile birlikte. Devletimizin kurallarından hiç taviz verilmiyor, işletme olarak da salonumuzun, lavabolarımızın dezenfektanı hiç eksik olmuyor, ilaçlama sürekli yapılıyor. Diğer salon sahibi arkadaşlarımızın da bu kuralları tavizsiz uyguladığını, ilgi alaka gösterdiklerini düşünüyoruz.

Yalnız bizim çok büyük bir sıkıntımız var. Düğün salonlarından hastalığın yayıldığı gibi bir düşünce var. Biz bunu 2 aydır söylüyoruz bizden çok daha sıkıntı veren düğünler var. Bunlar, mahalle/köy düğünleri ve okul programları. Bize göre yetkililerimizin bu konuda bir şey yapmaları gerekiyor." şeklinde konuştu.

 

Okunma : 4262
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 12803 Gündem
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 12350 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 6831 Ekonomi
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın