Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2020 Pazartesi
Karaman'da Gurbetçilere "Avrupa Usulü Hizmet"
Avrupa'da en fazla gurbetçisi bulunan illerden olan Karaman'da, gurbetçilerin her türlü Avrupa bağlantılı işlerini takip edip çözüme kavuşturmak isteyen "EDITT Danışmanlık" piyasaya yeni bir soluk getirdi.
Kategori : Gündem
17 Nisan 2019 14:24
 
Karaman'da Gurbetçilere "Avrupa Usulü Hizmet"

Avrupa'da en fazla gurbetçisi bulunan illerden olan Karaman'da, gurbetçilerin her türlü Avrupa bağlantılı işlerini takip edip çözüme kavuşturmak isteyen "EDITT Danışmanlık" piyasaya yeni bir soluk getirdi.

Avrupa'ya özellikle Hollanda, Almanya ve Fransa gibi ülkelere en çok gurbetçi gönderen iller arasında yer alan Karaman'da şahısların Avrupa ile alakalı, gidiş-dönüş, ekonomik ve hukuki işlerini bütün karmaşıklığından arındıran EDITT Danışmanlık, bütün işlerin tek elden çıkmasını sağlayarak büyük kolaylık sağlıyor.

Böyle bir hizmetin Karaman için, Avrupa'ya giden çok sayıda vatandaş olduğundan dolayı gerekli olduğunu vurgulayan EDITT Danışmanlık Yöneticisi Yeminli Tercüman Hacı Ahmet Sayan, "Memleketimizden Avrupa'ya, özellikle de Hollanda'ya giden çok sayıda hemşehrimiz var. Bizlerde Hollanda'da uzun yıllar yaşamış kişiler olarak vize işlemleri, Türkiye'den Avrupa'daki veya Avrupa'dan Türkiye'deki işlerin nasıl takip edileceği, hukuki işlemlerin Avrupa'ya gitmeden nasıl halledileceği gibi konulara tamamen hakimiz.

Örneğin vize işlemleri halledilirken birçok vatandaşımız işi bilen-bilmeyen farklı aracılara başvurarak zaman kaybedebiliyor. Fakat atladıkları bir nokta var. Gidecekleri ülkede emeklilik için çalışma süresine değil, oturma süresine bakılır. Bu yüzden işlemleri burada, tek elden ve en hızlı yöntemle hallederek, vatandaşımızın kafasının karışmasına neden olmadan bitiriyoruz. Bu örnekleri her işlem için çoğaltabiliriz elbette ama bizim hizmet amacımızın mantığı bu şekilde.

Hemşehrimiz danışmanlık hizmetini aldığı zaman, kafası kesinlikle karışmadan ve başka bir yere gitmeden; Sosyal Güvenlik, Emeklilik, Borç Yapılandırılması, Hakların İadesi, Vize İşlemleri, Hukuk Davaları başlıkları gibi her türlü işi buradan hallediliyor." dedi.

EDITT Danışmanlık, Karaman'da her dilde tercümanlık yapabilecek geniş bir ekiple çalışırken, Avrupa'daki hukuki işlemler, evrak takipleri ve emeklilik konuları için de Avrupa'da yaşayan avukatlar ile bağlantılı çalışıyor.

EDITT Danışmanlık'ta şahısların iş takibi ve danışmanlığının yanı sıra, her dilde tercümanlık, yabancı dilde tasarım (logo, kartvizit, kurumsal kimlik, broşür, sosyal medya ve diğer bütün reklam araçları) ile emanetçilik (evrak-iş takibi) hizmeti de veriliyor.

EDITT Danışmanlık Adres ve İletişimi:
Adres: Tahsin Ünal Mahallesi 20. Sokak Kat:2 No:4 Karaman/Merkez (LC Waikiki karşısı, Kütüklü Park köşesinde)
İletişim: 0 (338) 212 5757
e-posta: editt@outlook.com.tr

 

Okunma : 6518
Foto galeri
atsepete
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Karaman sessizliğe büründü
23 Mayıs 2020 Okunma: 8475 Gündem
Karaman'da hastaneden kaçan korona şüphelisi aranıyor
24 Mayıs 2020 Okunma: 6896 Asayiş
Karaman'da apart kumarhaneyi polis bastı
21 Mayıs 2020 Okunma: 6798 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın