Karamandan.com

Karamandan.com

25 Eylül 2018 Salı
Karaman'da Drift Yapan Sürücüye Ceza
Karaman'da Piri Reis Kavşağında drift yapan bir sürücüyü tespit eden Emniyet ekipleri, sürücüyü yakalayarak ceza kesti.
Kategori : Asayiş
13 Temmuz 2018 15:34
 
Karaman'da Drift Yapan Sürücüye Ceza

Karaman'da Piri Reis Kavşağında drift yapan bir sürücüyü tespit eden Emniyet ekipleri, sürücüyü yakalayarak ceza kesti.

Karaman Emniyet İl Müdürlüğü, sürücüye kesilen ceza ve uygulanan yaptırımlar hakkında da bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada;

"Yaz dönemi ile birlikte ilimizde artan araç sayısı, düğün, nişan vb. etkinlikler kapsamında oluşan araç konvoyları nedeniyle zaman zaman trafik kazaları meydana gelmektedir. Bu tür üzücü olayların önlenmesi, trafiğin daha düzenli bir hale getirilmesi amacıyla yaya ve motorize ekiplerimiz tarafından denetimler yapılmakta bunun yanında, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) üzerinden de zaman zaman kontroller yapılmaktadır.

11/07/2018 günü İlimiz Piri Reis Kavşağında kamunun huzurunu bozacak tarzda trafiği tehlikeye düşüren bir şahıs KGYS üzerinden yapılan inceleme sonrası çok kısa bir sürede ekiplerimiz tarafından İlimiz Anıt Park civarında yakalanmıştır.

Trafik görevlilerimizce söz konusu sürücüye 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 46/2-c maddesi (trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmekten) ve 73 üncü maddesi (kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde araç kullanmak) kapsamında toplam 343 TL idari para cezası uygulanmış, aynı Kanun’un 45 inci maddesi (sağlık şartları) uyarınca heyet raporu almak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne sevk edilerek sürücü belgesine el konulmuştur." denildi.

Trafik düzenini ve kamunun huzurunu bozacak şekilde davranış sergileyen bu ve benzeri durumların engellenmesi için, bu durumlarla karşılaşan vatandaşlarımız 112 veya 155 polis imdat hattına ihbarda bulunabilirler.

 

Okunma : 8115
Foto galeri
gultes c6
GÜNEY EMLAK
isabet
Aktekke
Gündem haberleri
Zengen Yolunda Ölümlü Kaza
23 Eylül 2018 Okunma: 14713 Asayiş
Karaman’da okul servisi ile otomobil çarpıştı: 4 yaralı
21 Eylül 2018 Okunma: 10480 Gündem
Karamanlıların hafta sonu su mesaisi
22 Eylül 2018 Okunma: 8750 Yaşam
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın