Karamandan.com

Karamandan.com

23 Mart 2019 Cumartesi
Karaman'da Drift Yapan Sürücüye Ceza
Karaman'da Piri Reis Kavşağında drift yapan bir sürücüyü tespit eden Emniyet ekipleri, sürücüyü yakalayarak ceza kesti.
Kategori : Asayiş
13 Temmuz 2018 15:34
 
Karaman'da Drift Yapan Sürücüye Ceza

Karaman'da Piri Reis Kavşağında drift yapan bir sürücüyü tespit eden Emniyet ekipleri, sürücüyü yakalayarak ceza kesti.

Karaman Emniyet İl Müdürlüğü, sürücüye kesilen ceza ve uygulanan yaptırımlar hakkında da bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada;

"Yaz dönemi ile birlikte ilimizde artan araç sayısı, düğün, nişan vb. etkinlikler kapsamında oluşan araç konvoyları nedeniyle zaman zaman trafik kazaları meydana gelmektedir. Bu tür üzücü olayların önlenmesi, trafiğin daha düzenli bir hale getirilmesi amacıyla yaya ve motorize ekiplerimiz tarafından denetimler yapılmakta bunun yanında, Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) üzerinden de zaman zaman kontroller yapılmaktadır.

11/07/2018 günü İlimiz Piri Reis Kavşağında kamunun huzurunu bozacak tarzda trafiği tehlikeye düşüren bir şahıs KGYS üzerinden yapılan inceleme sonrası çok kısa bir sürede ekiplerimiz tarafından İlimiz Anıt Park civarında yakalanmıştır.

Trafik görevlilerimizce söz konusu sürücüye 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 46/2-c maddesi (trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmekten) ve 73 üncü maddesi (kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde araç kullanmak) kapsamında toplam 343 TL idari para cezası uygulanmış, aynı Kanun’un 45 inci maddesi (sağlık şartları) uyarınca heyet raporu almak üzere İl Sağlık Müdürlüğüne sevk edilerek sürücü belgesine el konulmuştur." denildi.

Trafik düzenini ve kamunun huzurunu bozacak şekilde davranış sergileyen bu ve benzeri durumların engellenmesi için, bu durumlarla karşılaşan vatandaşlarımız 112 veya 155 polis imdat hattına ihbarda bulunabilirler.

 

Okunma : 8683
Foto galeri
tekin
ak parti
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20308 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 15588 Hava Durumu
Kepçe ile tarla düzeltirken tarihi yapı buldu
21 Mart 2019 Okunma: 7524 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın