Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2019 Çarşamba
Karaman'da Domuz Avı Düzenlendi
Karaman'da ekili alanlara zarar veren yaban domuzlarına yönelik av yapıldı.
Kategori : Gündem
13 Şubat 2018 17:15
 
Karaman'da Domuz Avı Düzenlendi

Karaman'da ekili alanlara zarar veren yaban domuzlarına yönelik av yapıldı. 5 köyde yapılan avda 30 yaban domuzu itlaf edildi.

Tarım alanlarında, önemli derecede zirai üretime zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu ve Orman ve Su İşleri Karaman Şube Müdürlüğü işbirliği ile gerekli emniyet tedbirleri alınarak, Karaman İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonunda sürek avı düzenlendi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bitki Sağlığı Uygulama Programı doğrultusunda, yaban domuzlarının bağ, bahçe ve tarlalarda zirai üretime zarar verdiğinin tespit edildiği yerlerde profesyonel avcıların avlanması ile domuz popülasyonunun zarar eşiğinin altında tutulması amacıyla sürek avları düzenlenmiştir. Merkeze bağlı Damlapınar, Kızılyaka, Başkışla, Yılangümü ve Göcer köylerinde hafta sonu yapılan yaban domuzu sürek avında 30 yaban domuzu vurularak itlaf edilmiştir. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde de köylerde sürek avı çalışmaları devam edecektir" denildi.

Okunma : 7995
Foto galeri
TEKİN
guney sigorta
Gündem haberleri
Karamanlı Hünkar Avrupa'yı sallıyor
14 Ocak 2019 Okunma: 21510 Magazin
Karamanlı İbrahim Küçük Kendisini Mehdi ilan etti
15 Ocak 2019 Okunma: 18285 Yaşam
Salı Pazarı Talan; Yaralılar Var!
15 Ocak 2019 Okunma: 14140 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın