Karamandan.com

Karamandan.com

24 Mart 2019 Pazar
Karaman’da Çekilen Kısa Filmin Fragmanı Yayınlandı
Ulusal ve uluslararası film festivallerine başvurusu yapılan Giyotin, 2020 yılına kadar yarışmalara katılmaya devam edecek.
Kategori : Gündem
13 Mart 2019 13:50
 
Karaman’da Çekilen Kısa Filmin Fragmanı Yayınlandı

Ulusal ve uluslararası film festivallerine başvurusu yapılan Giyotin, 2020 yılına kadar yarışmalara katılmaya devam edecek.

Aralık 2018’de çekimlerine başlanan ve Karaman’ın çeşitli mekanlarında 6 günde çekilen 16 dakika uzunluğundaki film, oldukça kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. 

Film ile ilgili görüşlerini aktaran senarist ve yönetmen Ferdi Şah: “Giyotin, uzunca bir süredir aklımda olan, zamanla ete kemiğe bürünen bir fikirden çıktı. Senaryonun bitmesinin ardından, dört ay gibi güzel bir ön hazırlık dönemi geçirdik. Okuma, mizansen provaları, mekan ve kostüm tasarımları, yardımcı oyuncu seçimleri hepsi büyük bir titizlik ve heyecanla yürütüldü. Bugün baktığımızda ortaya çıkan film bu çabalarımızın bir karşılığı, bu eseri hep birlikte meydana getirdiğimiz için mutluyum.” 

Filmin çekiminde emeği geçen Karaman’daki tüm kurumlara jenerikte teşekkür eden Şah, Karaman gibi kültürel açıdan önemli bir şehirde daha fazla sanatsal etkinliğin yapılması ve bunların desteklenmesi hususunda temennilerini bildirdi.

Filmin konusu: Acının yasaklandığı, insanları incitmenin, kalp kırmanın ve şiirlere ayıp etmenin resmen suç teşkil ettiği bir evrende dahi insanlar bu davranışlarından vazgeçmez ve cezalandırılırlar. "Giyotin", kırılan kalplerin, ayıp edilen şiirlerin, sel olup akan gözyaşlarının ve mahkeme salonlarıyla infaz odalarında "tadı kaçan bir oyunun" hikayesi.

Filmin Künyesi
Giyotin - The Guillotine
Tür: Dram, Fantastik, Suç
Yönetmen ve Senaryo: Ferdi Şah
Yapımcı: Ferdi Şah
Görüntü Yönetmeni: Rıza Bataklar
Müzik: Elhan Ensemble, Meshk Ensemble, Ahmet Kaya (Gam Müzik&Prodüksiyon izniyle)
Oyuncular: Muhammet Çelik, Nur Rümeysa Gonca, Abdullah Metin, Emin Uğuz, İbrahim Karaca, Mustafa Eser, Alaattin Bozkurt, Yasin Özçelik, Berkan Karademir, Nazmiye Gül, Hakkı Küçükşen, Tayfun Et

 

Okunma : 4567
Foto galeri
tekin
maboto
guney sigorta
ak parti
Gündem haberleri
Yeni Zelanda teröristi Karaman'a gelmiş!
20 Mart 2019 Okunma: 20671 Gündem
Meteoroloji'den Karaman için 'Sarı Alarm'
22 Mart 2019 Okunma: 18425 Hava Durumu
Karamanlı Asker Şehit Oldu!
23 Mart 2019 Okunma: 13594 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın