Karamandan.com

Karamandan.com

23 Haziran 2018 Cumartesi
Karaman’da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"
TÜM YURT GENELİNDE OLDUĞU GİBİ KARAMAN’DA DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BİNLERCE VATANDAŞ AKTEKKE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANINDA TOPLANDI.
Kategori : Gündem
16 Temmuz 2017 04:23
 
Karaman’da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü"

TÜM YURT GENELİNDE OLDUĞU GİBİ KARAMAN’DA DA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BİNLERCE VATANDAŞ AKTEKKE 15 TEMMUZ DEMOKRASİ MEYDANINDA TOPLANDI.

Karaman’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında binlerce vatandaş Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında toplandı. Meydanda toplanan kalabalık hazırlanan kısa tanıtım videosuyla dev erkandan 15 Temmuz gecesi İstanbul ve Ankara’da yaşananları ardından Başbakan ve Cumhurbaşkanının canlı olarak yaptıkları konuşmayı izledi. 

Burada basın mensuplarına konuşan Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, "Şu an o günleri yaşıyor gibiyiz. Hiç bir zaman 15 Temmuz’u unutmamamız lazım, hep birlikte de unutturmamamız lazımdır. Sadece buna darbe kalkışması, girişimi gibi bakmamak lazım. Aslında bu Türkiye’nin ve milletimizin karşılaştığı bir işgal girişimidir. Türkiye’yi işgal etmek birlik ve beraberliği bozmak, insanlarımızı birbirine düşürmek, parçalamak ve bir Suriye oluşturmaktı. Bununla birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı halkın iradesiyle birlikte ortadan kaldırma mücadelesiydi. Ama milletimiz Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi bir demokrasi şölenine ve bayramına çevirerek darbe girişimini ortadan kaldırdı. 

Hem Türkiye’nin içerisindeki hainler, işbirlikçiler, Fetullahçı terör örgütü, tüm Siyonizm, Amerika, bütün dünyada Türk milletinin duruşunu gördü. Bundan sonra da duruşunu görecek" diye konuştu.

Şiirlerin okunmasının ardından Karaman Valisi Fahri Meral ile Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan başta olmak üzere daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılımıyla 'Milli Birlik Yürüyüşü' yapıldı.

Yürüyüşe ellerinde Türk bayraklarıyla katılan vatandaşlar hep bir ağızdan tekbir getirerek, sloganlar attı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri sabaha kadar devam etti.

Okunma : 3579
Foto galeri
Gündem haberleri
Karaman'da görülen Dev Yılan Şaşırttı
19 Haziran 2018 Okunma: 28544 Yaşam
Makro Market Satıldı
22 Haziran 2018 Okunma: 17234 Gündem
Evin oturma odasına giren yılan korkuttu 
19 Haziran 2018 Okunma: 9383 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın