Karamandan.com

Karamandan.com

03 Nisan 2020 Cuma
Karaman içme suyu tesisleri tamamlandı
Karaman içme suyu tesisleri tamamlandı vatandaşa hizmet veriyor.
Kategori : Gündem
26 Şubat 2020 13:11
 
Karaman içme suyu tesisleri tamamlandı

Karaman içme suyu tesisleri tamamlandı vatandaşa hizmet veriyor...

DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Karaman il merkezlerinin içme suyu ihtiyacını 2050’li yıllara kadar karşılayacak olan içme suyu tesisleri tamamlandı ve vatandaşlarımıza halihazırda hizmet veriyor."dedi.

Tüm yurtta içme suyu arıtma tesisleri ve isale hatlarının birer birer tamamlandığını ifade eden DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Şehirlerimizin içme suyu ihtiyaçlarını, çağın şartlarına uygun, yüksek teknolojili arıtma tesislerimizle karşılamak amacıyla yürüttüğümüz çalışmalardan sonuç almak bizi mutlu ediyor. Konya ili Çumra ilçesi isale hattının tamamlanmasıyla, içme suyu temininde kullanılan 10 adet yeraltı suyu kuyusu daha kapatılacak. Böylece Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisinin devreye girmesiyle kapatılan yeraltı suyu kuyusu sayısı 198’e ulaşmış olacak. Bu da yıllık 100 milyon metreküp daha az yeraltı suyu kullanılması demek” şeklinde konuştu.

Karaman içme suyu tesisleri tamamlandı vatandaşa veriyor

DSİ’nin Konya-Karaman bölgesinde büyük içme suyu yatırımları yaptığının altını çizen Genel Müdür Aydın, “Konya ve Karaman il merkezlerinin içme suyu ihtiyacını 2050’li yıllara kadar karşılayacak olan içme suyu tesisleri tamamlandı ve vatandaşlarımıza halihazırda hizmet veriyor. Aksaray İçme Suyu Tesisinde 2020 yılı içerisinde musluklardan memba kalitesinde içme suyu ulaştırması hedefleniyor. Niğde ilimizde Ulukışla İçme Suyu Arıtma Tesisi inşaatı devam ediyor. Ayrıca Niğde ve Aksaray illerine Ecemiş kaynaklarından içme suyu temini için planlama ve proje çalışmalarımızın da bulunduğu içme suyu hamlemiz tüm hızıyla devam ediyor. Çalışma arkadaşlarıma özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İçeriçumra ve Alibeyhüyüğü isale hattı tamamlandı, Çumra hattında sona gelindi

DSİ’den yapılan açıklamada, bu kapsamda inşa edilerek 2018 yılında faaliyete geçen Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisinin, Toroslardan gelen suyu arıtarak Konya musluklarına ulaştırdığı belirtilerek, “Musluklardan memba kalitesinde akan suyu vatandaşlar gönül rahatlığıyla tüketiyor. Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisi 2050’li yıllara kadar Konya’nın içme suyu ihtiyacını karşılama kapasitesine sahip. 

Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisi tamamlandı

Mavi Tünel İçme Suyu Arıtma Tesisinin tamamlanmasıyla Konya’ya bugüne kadar 122 milyon metreküp su verildi. İçeriçumra ve Alibeyhüyüğü’ne ulaştıracak olan isale hattı da tamamlandı. Çumra hattında da çalışmalar tamamlanmak üzere. Toplam 25 bin 627 metre uzunluğundaki isale hattının 24 bin 462 metrelik kısmı ile 52 adet sanat yapısı inşa edildi. Hattın belirli bölümlerinde performans testleri gerçekleştiriliyor. Çumra isale hattının da bitirilmesiyle yaklaşık 45 bin kişi daha sağlıklı ve emniyetli içme suyuna kavuşmuş olacak” denildi.

Okunma : 4861
Foto galeri
guney sigorta
maboto
atsepete
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Genç yaşta hayata veda etti
01 Nisan 2020 Okunma: 105993 Yaşam
Yaş ortalaması 65'in üzerinde olan mahallede çıt çıkmıyor
01 Nisan 2020 Okunma: 24599 Gündem
KARAMAN'DA CORONA VAKA SAYISI KAÇ, BAKAN AÇIKLADI
01 Nisan 2020 Okunma: 17253 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın