Karamandan.com

Karamandan.com

28 Eylül 2020 Pazartesi
Karaman Valisi Işık’tan “Maske, Sosyal Mesafe ve Hijyen Uyarısı”
Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Ermenek ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
Kategori : Gündem
14 Ağustos 2020 16:06
 
Karaman Valisi Işık’tan “Maske, Sosyal Mesafe ve Hijyen Uyarısı”
karaman

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Ermenek ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerine ilk olarak Ermenek Kaymakamlığıyla başlayan Vali Işık, bir süre sohbet ettiği Kaymakam Batuhan Taşgın’dan ilçe hakkında genel bir bilgi aldıktan sonra çarşı esnaflarına hayırlı işler dileyerek Covid-19 (Koronavirüs)’dan korunmak için 14 kural vurgusu yaptı.

Ziyaretinin 2. Durağı ise Ermenek Belediye Başkanlığı oldu. Başkan Atila Zorlu’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Işık kolaylıklar dileyerek ilçedeki programına devam etti.

Belediye ziyaretinin ardından Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi girişinde faaliyet gösteren Ali Rıza Alıçlı Rehabilitasyon Merkezinin Dokuma Kursu atölyesinde incelemelerde bulundu. Ardından Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi toplantı salonunda Ermenek köy ve mahalle muhtarları, Güneyyurt Beldesi mahalle muhtarları, Kazancı Beldesi mahalle muhtarları,  sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel meclis üyeleri, ilçe başkanlarının da katıldığı bir toplantı gerçekleştiren Vali Işık, bölgenin sorunları, çözüm yolları ve yapılması gereken çalışmaların ele alındığı toplantıda, köy ve mahalle muhtarlarına tek tek söz vererek sorun ve taleplerini dinledi.

Toplantıdaki konuşmasında Koronavirüs salgınına vurgu yapan Vali Işık, “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla merkezde gelen yatırımların ne aşamada olduğunu ve özel idareden yapılan yatırımları da yerinde görmeye geldim. Benim buradaki gündem maddem Pandemi olacak diyen Vali Işık, Koronavirüs ne yazık ki ilimizde çok hızlı yayılıyor biz bunun önüne geçemezsek hiç bir şey konuşamayacağız bu tür toplantıları dahi yapamaz hale geleceğiz öncelik sağlık bu konuda yapmamız gereken en önemli şey sosyal mesafe, maske ve hijyen bunları kesinlikle uygulamamız lazım, Kaymakamımız, jandarmamız polisimiz ve sağlık çalışanlarımız ellerinde geleni yapıyorlar. Değerli muhtarlarım sizlere de çok önemli görevler düşüyor yanınıza üyenizin birisini alarak sokak sokak dolaşarak uymayanlar varsa uyaracaksınız düğünlerde tedbirlere dikkat edeceksiniz sizlerin de katkılarıyla bir nebzede olsun bu virüsün önüne geçeceğiz” dedi.

İlçedeki ziyaretlerine Ermenek Adliyesi ile devam eden Vali Işık, burada Cumhuriyet Başsavcısı Harun Ünlüsoy’la bir süre sohbet ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ardından Pol’s Meyve Kurutma Fabrikasını ziyaret eden Vali Işık, yetkililerden bilgi alarak tesislerde incelemelerde bulundu.

Vali Işık, ilçede bulunan tarihi Ulu Camii ziyaretinin ardından ilçeye yakın Güneyyurt ve Kazancı Beldelerini ziyaret etti. Kazancı Beldesinde bulunan Gazi Ahmet Demirtaş’ın evini ziyaret ederek sağlıklı bir ömür dileyen Vali Işık daha sonra Çatalbadem mahallesinde ikamet eden Şehit Şükrü Ünlü’nün ziyaret ettiği evinde Kuran kerim tilavetinin ardından şehidin ailesiyle bir süre sohbet eden Vali Işık, “Vatanımız, bayrağımız ve mukaddesatımız için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

13 Ağustos 2020 Perşembe günü gerçekleştirdiği Ermenek ziyaretini Zeyve Pazarı incelemeleriyle sonlandıran Vali Mehmet Alpaslan Işık’a Ermenek Kaymakamı Batuhan Taşgın, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Evren Çakır ve İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun eşlik ettiler.

 

Okunma : 977
Foto galeri
karaman


EKSPERTİZ
guney sigorta
Gündem haberleri
Doktorlara 'Ölüyorum, beni kurtarın' diye yalvardım
24 Eylül 2020 Okunma: 9129 Gündem
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7557 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7109 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın