Karamandan.com

Karamandan.com

20 Şubat 2020 Perşembe
Karaman Rezerv Yatırım Alanları Belirlenecek
Karaman Rezerv Yatırım Alanlarının Belirlenmesine Yönelik Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi.
Kategori : Gündem
12 Eylül 2019 18:20
 
Karaman Rezerv Yatırım Alanları Belirlenecek

Karaman Rezerv Yatırım Alanlarının Belirlenmesine Yönelik Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi.

Ülkemizin sanayi stratejisi doğrultusunda 30.10.2018 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında sanayi yatırımlarının yönlendirileceği hazine arazilerinin tespit edilerek uygun rezerv yatırım alanlarının belirlenmesi kararlaştırılmıştır.
 
Bu kapsamda Mevlana Kalkınma Ajansı Karaman Yatırım Destek Ofisinin saha çalışması, İl Yatırım Destek ve Tanıtım Strateji Belgesi ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının takdiri doğrultusunda hazine arazilerinden sanayi alanlarının belirlenmesine yönelik yapılan çalışmada Pilot 7 İlden birisi de Karaman olmuştur. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından illerde bu çalışmaların Kalkınma Ajansları ve Yatırım Destek Ofisleri koordinasyonunda yürütülmesi belirlenmiştir.
 
Söz konusu yatırım alanlarının belirlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilen ve Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen başlangıç toplantısına; Vali Fahri Meral, Karaman Milletvekili Recep Şeker, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
MEVKA Genel Sekreter Vekili Savaş Ülger, toplantının niteliği, amaç ve gündemi konusunda katılımcıları bilgilendirdikten sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından gelen uzmanlar tarafından yatırım alanları çalışması ile mevzuat ve süreç hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirmiştir.
 
Toplantının devamında MEVKA Karaman Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Doğan Ali Onuralp tarafından, Karaman’da yatırım alanlarının mevcut durumu, MEVKA tarafından yapılacak olan “Yer Seçim Etüt Raporu”nun içeriği ve kurumlardan beklentiler ve potansiyel yatırım alanlarına yönelik bilgilendirme sunumu yapıldı. 
 
Görüş ve önerilerin ardından toplantı sona erdi.

Okunma : 5664
Foto galeri
YARIŞMA
maboto
guney sigorta
seç
EKSPERTİZ
başarı
Gündem haberleri
Satılık araç ilanlarına iki zorunluluk geliyor
17 Şubat 2020 Okunma: 28778 Gündem
Karaman'a Büyük Saygısızlık
16 Şubat 2020 Okunma: 18131 Gündem
Karaman'a Yağışlı ve Soğuk Hava Geliyor!
19 Şubat 2020 Okunma: 14354 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın