Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
Karaman KYK Müdür Görevden alındı
Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı görevden alındı.
Kategori : Gündem
14 Kasım 2017 12:40
 
Karaman KYK Müdür Görevden alındı

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı görevden alındı.

Geçtiğimiz günlerde ulusal medyaya da yansıyan Nefise Sultan KYK Kız yurdunda meydana gelen olaylardan sonra KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı'nın görevden alındığı iddia edildi.

Resmi olmayan kaynaklardan alınan bilgilere göre: KYK'da meydana gelen "Samara" olayı ile eylem yapan kızları görüntüleyen muhabire engel olmaya çalışan KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı, başta medya kuruluşları olmak üzere her kesimden tepki çekmişti. Bugün Müdürürn görevden alındığı duyuldu.

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı 2005 Şubat ayında il müdürlüğüne getirilmiş ve 12 yıldır görevini sürdürüyordu. Yaşanan olaylar sonucu bakanlık tarafından müfettişler görevlendirilmişti. Şimdi kuruma vekaleten Yakup Koçak’ın bakacağı öğrenildi.

1400 öğrenci kapasiteli Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerden bazıları, 5 Kasım’da, gece odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin, kendilerini uyandırıp, Arapça bir şeyler söylediğini ve ‘Sıra sizde’, ‘Öleceksiniz’ yazılı notlar bıraktığını ileri sürmüştü.

Bunu duyan diğer öğrenciler de korkmuş, sinir krizi geçirenler olmuştu. Sekiz öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edilmişti.

Öğrenciler, yurtta kendilerinin korkmasına neden olan siyah giyimli kişiyi ‘Halka‘ adlı korku ve gerilim filmindeki ‘Samara‘ karakterine benzetmişti.

Çoğu öğrenci, yurdu terk ederken, bazı öğrenciler de yurttan kaydını sildirmişti.

Savcılık soruşturması kapsamında, her şeyi üç öğrencinin ‘şaka’ amaçlı yaptığı ortaya çıkmış, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu üç öğrenci hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı.

Okunma : 5597
Aktekke
gultes c6
Göksu Emlak
lavinya
Gündem haberleri
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17632 Asayiş
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 16701 Tarım
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 11797 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın