Karamandan.com

Karamandan.com

17 Ağustos 2018 Cuma
Karaman KYK Müdür Görevden alındı
Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı görevden alındı.
Kategori : Gündem
14 Kasım 2017 12:40
 
Karaman KYK Müdür Görevden alındı

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı görevden alındı.

Geçtiğimiz günlerde ulusal medyaya da yansıyan Nefise Sultan KYK Kız yurdunda meydana gelen olaylardan sonra KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı'nın görevden alındığı iddia edildi.

Resmi olmayan kaynaklardan alınan bilgilere göre: KYK'da meydana gelen "Samara" olayı ile eylem yapan kızları görüntüleyen muhabire engel olmaya çalışan KYK İl Müdürü Enver Yazıbaşı, başta medya kuruluşları olmak üzere her kesimden tepki çekmişti. Bugün Müdürürn görevden alındığı duyuldu.

Karaman Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Enver Yazıbaşı 2005 Şubat ayında il müdürlüğüne getirilmiş ve 12 yıldır görevini sürdürüyordu. Yaşanan olaylar sonucu bakanlık tarafından müfettişler görevlendirilmişti. Şimdi kuruma vekaleten Yakup Koçak’ın bakacağı öğrenildi.

1400 öğrenci kapasiteli Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerden bazıları, 5 Kasım’da, gece odalarına giren siyah giyimli ve yüzü saçlarıyla örtülü bir kişinin, kendilerini uyandırıp, Arapça bir şeyler söylediğini ve ‘Sıra sizde’, ‘Öleceksiniz’ yazılı notlar bıraktığını ileri sürmüştü.

Bunu duyan diğer öğrenciler de korkmuş, sinir krizi geçirenler olmuştu. Sekiz öğrenci hastaneye kaldırılırken, çok sayıda öğrenciye de ambulansta müdahale edilmişti.

Öğrenciler, yurtta kendilerinin korkmasına neden olan siyah giyimli kişiyi ‘Halka‘ adlı korku ve gerilim filmindeki ‘Samara‘ karakterine benzetmişti.

Çoğu öğrenci, yurdu terk ederken, bazı öğrenciler de yurttan kaydını sildirmişti.

Savcılık soruşturması kapsamında, her şeyi üç öğrencinin ‘şaka’ amaçlı yaptığı ortaya çıkmış, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu üç öğrenci hakkında disiplin soruşturması başlatmıştı.

Okunma : 5838
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Patlayan Düdüklü Tencere Evi Yaktı
13 Ağustos 2018 Okunma: 9079 Asayiş
Lüks otomobil tıra ok gibi saplandı
13 Ağustos 2018 Okunma: 9056 Asayiş
Karaman'da Fuhuş Operasyonuna Suç Üstü!
15 Ağustos 2018 Okunma: 8615 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın