Karamandan.com

Karamandan.com

25 Eylül 2020 Cuma
Karaman İHH Bayram Yardımlarını Yerine Ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı Karaman Şubesi, bayramda yapılan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
Kategori : Gündem
05 Ağustos 2020 14:13
 
Karaman İHH Bayram Yardımlarını Yerine Ulaştırdı
karaman

İHH İnsani Yardım Vakfı Karaman Şubesi, bayramda yapılan yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

İHH’nın kurban çalışmaları kapsamında Karaman’dan gönderilen ve Karaman’da kesilen 193 kurban hissesinin bayram süresince dağıtımları yapıldı. Bayram öncesinde hayırseverlerin yaklaşık 10 bin TL’lik bağışlarıyla ilimizden 97 çocuğa bayramlık hediye edildi. Bayram boyunca açık olan Karaman İHH, kurban sahiplerinin 121 kurban payını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Ayrıca 15 aileye nakdi yardımda bulunuldu.

İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Kurban Bayramı için bağışlanan 82 bin 411 hisse kurban, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine dağıtıldı.

İHH İnsani Yardım Vakfı,  Kurban Bayramı için bağışlanan 82 bin 411 hisse kurbanı, Türkiye ve 52 ülkede yaklaşık 4 milyon ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurban kampanyası kapsamında, hayırseverlerin destekleriyle Türkiye ve 26 ülkede, 184 bin 552 çocuğa da bayramlık kıyafet dağıtıldı. Hayırseverlerin kurban ve bayramlık projelerinden toplamda 4 milyon 136 bin 332 kişi istifade etti.

Vakfın kurban organizasyonunda öncelik; mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildi. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.

52 Ülkede Kurban Organizasyonu

Orta Asya ve Kafkasya’da Moğolistan, Ukrayna (Kırım), Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan (Acara), Kırgızistan, Tacikistan ve Kazakistan, Balkanlar’da Macaristan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ ve Sırbistan. (Sancak ve Preşova), Afrika’da Liberya, Çad, Kamerun, Mali, Benin, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Senegal, Moritanya, Fildişi Sahili, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Güney Afrika, Mozambik ve Cibuti, Orta Doğu’da Yemen, Filistin, Irak, Lübnan ve Suriye, Asya’da Bangladeş, Pakistan, Endonezya, Tayland (Patani), Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro) ve Myanmar’da (Arakan) yardım dağıtıldı.

 

Okunma : 981
Foto galeri
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Başkan Bayram: Üreticilerimiz hibelerden yararlansın
23 Eylül 2020 Okunma: 22328 Tarım
Karaman'ın 1 yıllık şirket ve işletme bilançosu
22 Eylül 2020 Okunma: 15532 Ekonomi
Başkan Bayram: Üreticilerimizin hakkı için Rekabet Kurumu’na başvurduk
22 Eylül 2020 Okunma: 15061 Tarım
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın