Karamandan.com

Karamandan.com

01 Ekim 2020 Perşembe
Karaman Firmalarını Ziyaret Ettiler
Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ticari iş birliğinin arttırılması amacıyla düzenlenen Türk-Kırgız iş forumunun 3.
Kategori : Gündem
22 Ocak 2020 17:33
 
Karaman Firmalarını Ziyaret Ettiler
karaman

Türkiye ve Kırgızistan arasındaki ticari iş birliğinin arttırılması amacıyla düzenlenen Türk-Kırgız iş forumunun 3. gününde Karaman firmaları ziyaret edildi.

Kırgız Heyeti ile birlikte Karaman Milletvekili Recep Şeker ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan nezaretinde Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bazı fabrikaların daveti üzerine ziyaretler gerçekleştirildi.

Grand Otel'de yapılan  ikili görüşmelerin ardından, Kırgız heyetinin 3. gününde Kırgızistan Chuy Bölge Valisi Altınbek Namazaliyev ve Kırgızistan’ın Türkiye Büyükelçisi Kubanıçbek Ömürailevin de aralarında bulunduğu iş adamları Karaman Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Slava Süt, Kar Teknik Prefabrik, Nefamak Makina, Palmiye Bisküvi, Konmersan Mermer, Özkurt Makina, Desipen, İşlersan Enerji, Erikci Tarım ve Ali Alanya Elektrik fabrikaları ziyaret ettiler.

Karaman'da üretilen ürünler hakkında detaylı bilgi alan heyet, firma ziyaretlerinin ardından  Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Salonunda düzenlenen toplantıya geçti. Kırgız heyeti ve iş adamlarıyla yapılan toplantıda ticari işbirlikleri, yatırım fırsatları konuşuldu. 

Daha sonra Karaman Valiliği tarafından organize edilen gala yemeğinin ardından 2. kez düzenlenen ve 3 gün süren Türk Kırgız İş Geliştirme Forumu sona erdi.     
 

Okunma : 3238
Foto galeri
guney sigorta
EKSPERTİZ
karaman


Gündem haberleri
Alt geçitte akıl almaz kaza
28 Eylül 2020 Okunma: 9208 Asayiş
Karaman'da 11 bin kişi bu bölgede çalışıyor
29 Eylül 2020 Okunma: 6597 Ekonomi
Bir kişiyi dayakla hastanelik eden 3 zanlı tutuklandı
30 Eylül 2020 Okunma: 5947 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın