Karamandan.com

Karamandan.com

23 Temmuz 2019 Salı
Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği Açıldı
Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği'nin açılışı bugün gerçekleştirilerek tanıtım programı yapıldı.
Kategori : Gündem
19 Mart 2019 17:25
 
Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği Açıldı

Karaman Bağımlılıkla Mücadele Derneği'nin açılışı bugün gerçekleştirilerek tanıtım programı yapıldı.

New Karaman Otel'de düzenlenen programa Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, daire müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

Program başlangıcında davetlileri karşılayan ve konuşma yapan Dernek Başkanı Zeliyha Akcan, Derneğin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.

Karaman Valisi Fahri Meral, 2018 yılı içerisinde bakanlık tarafından bağımlılıkla mücadele konusunda sivil derneğin kurulması istendiğini belirterek, "Bu konu üzerinde çalışma yaptık. İl Sağlık Müdürlüğümüzde bağımlılıkla ilgili toplantılar yaptık. Bağımlılıkla ilgili mücadele konusunda son yıllara çok ciddi anlamda çalışmalar yapılıyor.

Dünyada uyuşturucu madde kullanımı hem artıyor hem de yaş itibariyle çok küçük yaştaki çocuklarımızda uyuşturucuya ve diğer bağımlılık yapıcı maddelere kullanımı artıyor. Biz istiyoruz ki bununla ilgili toplumun her kesimi aileler başta olmak üzere eğitim camiası emniyet birimlerimiz bunlarla mücadele etsin.

Son yıllarda ciddi mücadeleler yapılıyor. Çok ciddi anlamda operasyonlar yapılıyor. Derneğimiz sayesinde bu faaliyetler bir sivil ayağımızda oluştu. Onlarda bu işi fazlasıyla yapacaklar ben kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan da yapılan görevin zor bir görev olduğunu belirterek, “Ailenizden işinizden ve gücünüzden bu faaliyetleri yapmak için fedakarlık yapmak gerekir. Şehrimizle birlikte bu derneğimize destek vereceğiz. Sorunların üzerine irade ile gitmek gerekiyor. Dernek üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, dernek üyeleri davetlilere tanıtılarak kurdele kesimi gerçekleştirildi.

 

Okunma : 2190
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da traktör devrildi: 1 genç hayatını kaybetti!
20 Temmuz 2019 Okunma: 30546 Asayiş
Sağ kurtulan olmadı; 7 ölü
21 Temmuz 2019 Okunma: 18172 Asayiş
Karaman'da işyeri önünde silahlı saldırı
19 Temmuz 2019 Okunma: 13944 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın