Karamandan.com

Karamandan.com

26 Nisan 2018 Perşembe
Karaman Avrupa'nın En Kirli Şehirleri Arasında
Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasında Karaman'da var.
Kategori : Gündem
13 Kasım 2017 11:11
 
Karaman Avrupa'nın En Kirli Şehirleri Arasında

Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasında Karaman'da var.

Medya takibinin önemli kuruluşu Ajans Press hava kirliliği konulu medya araştırması gerçekleştirdi. 

Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre Avrupa’da en kirli havaya sahip 10 şehrin 8’i Türkiye’de yer aldı. Avrupa genelinde büyük şehirler arasında bir sıralama yapıldığında ise İstanbul havası en kötü metropol konumunda yer alırken dünyada her yıl 7 milyondan fazla insanın hava kirliliği nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Medya takibinin önemli kuruluşu Ajans Press hava kirliliği konulu medya araştırması gerçekleştirdi. Ajans Press’in medya incelemesine göre yıl içerisinde hava kirliliğini konu alan 9 bin 755 yansıma tespit edildi. Hava kirliliğinin bu denli fazla konuşulması, medyanın da bu konuya önem verdiğinin bir göstergesi sayıldı. Öyle ki televizyonda yer alan spotlarla halkta bu bilinç oluşturulurken özellikle İstanbul’un ulaşım araçlarında, çevre dostu olma gibi koşullar ön plana çıkarılmaya başlandı.

Basına yansıyan haberlerde ise dikkat çekici ayrıntıların ortaya çıktığı görüldü. Medyada ön plana çıkan başlıklar arasında, dünyada her yıl 7 milyondan fazla insanın hava kirliliğine bağlı nedenlerden hayatını kaybettiği belirtilirken, Türkiye’nin listeye dahil edilmesiyle beraber, Avrupa’nın havası en kirli 10 şehri arasında ise Karaman, Batman, Hakkari, Gaziantep, Siirt, Afyon,  Iğdır, Isparta yer aldı. Avrupa’nın havası en kirli şehri ise Makedonya’nın Tetova kenti oldu.

Okunma : 6513
Aktekke
lavinya
gultes c6
Göksu Emlak
Gündem haberleri
Taşlık alanı badem bahçesine dönüştürdü
25 Nisan 2018 Okunma: 18356 Tarım
Karaman'da silahlı saldırı
22 Nisan 2018 Okunma: 17848 Asayiş
900 İŞÇİ ALINACAK
24 Nisan 2018 Okunma: 12129 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın