Karamandan.com

Karamandan.com

16 Haziran 2019 Pazar
Kadın Muhtar Adayları KADEM'i Ziyaret Etti
Karaman'da kadın muhtar adayları, Kadın ve Demokrasi Derneği'ni (KADEM) ziyaret etti.
Kategori : Gündem
11 Ekim 2018 13:23
 
Kadın Muhtar Adayları KADEM'i Ziyaret Etti

Karaman'da kadın muhtar adayları, Kadın ve Demokrasi Derneği'ni (KADEM) ziyaret etti.

Muhtar adayları, projeleri hakkında KADEM İl Temsilcisi Zinnur Karaman'a bilgi sundular. Kadın muhtar adayları tarafından ziyaret sonrasında yapılan açıklamada;

"Kadın muhtar adayları olarak Kadın ve Demokrasi Derneği'ni (KADEM) ziyaret ettik. Projemiz hakkında Kadem İl temsilcisi sayın Zinnur Karaman Hanımefendiye bilgi sunduk. Kadınların demokratik haklarını ve girişimlerini desteklemelerini bu projenin hedefine ulaşmasına yardımcı olmaları istedik. Muhtarlık yerel yönetim yerel siyaset siyasi hitabet, beden dili eğitimi, etkili iletişim, ikna teknikleri, ekip çalışması, liderlik öfke kontrolü, kişisel gelişim konularında eğitim desteği istedik.

Bizimle ilgilendikleri için Kadem il temsilcisi Sayın Zinnur Karaman hanımefendiye teşekkür ederiz. Her Mahalleye Bir Kadın Muhtar Adayı Proje koordinatörü Nurten Kılıç; Kadın muhtar adaylarının yerel yönetimlerde aktif rol almalarına gelişimlerine bir katkı sağlamak kadın adaylarımızın birikim ve yeteneklerini kullanabilmeleri için uygun zemini hazırlamak için fikir alışverişinde bulunmak için bir araya geldik.

Ayrıca yerel yönetimlerde kadın erkek rollerinin dengelenmesi kadınlara da bir fırsat verilmesi çünkü kadınlar da yerel yönetimde karar mekanizması içinde olmak istiyor.

Kadını sadece fabrikalarda iş hayatının içinde evinde bulaşık yıkayan ütü çamaşır yemek yapan değil yerel yönetimler de de aktif rol almak istiyor. Yerel yönetim alanında da bu sahada da onlara iş sahaları açmak. Bu saha içinde de kabul etmek. Çünkü kadınlar üretkendir. Kadınlar yerel yönetimlerde daha fazla başarılı hizmet üretirler.

Kadınları sosyal hayatta yerel yönetimlerde de desteklemek gerekir. Kadınlara demokratik haklarını vererek onların çalışmalarını ve bu girişimlerini desteklemek. Kadınların aktif katılımlarını desteklemek onlara proje ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak. Çünkü kadınlar girişkendir aktiftir. Kadın tertiptir düzendir.  Ayrıca kadınlar daha ince detaylara dikkat ederler daha disiplinli çalışırlar. Ayrıca kadın emeği kadın yüreği kadın barışı kadın sevgiyi temsil eder. Kadın toplumun temel taşı ailenin mihenk taşıdır." denildi.

Okunma : 1976
KORKMAZLAR
EKSPERTİZ
guney sigorta
maboto
Gündem haberleri
Karaman'da Kadın Cinayeti!
12 Haziran 2019 Okunma: 17788 Asayiş
Gelininin tabutuna sarılarak ağladı
13 Haziran 2019 Okunma: 15228 Asayiş
Torku'dan 'iflas' açıklaması
13 Haziran 2019 Okunma: 15090 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın