Karamandan.com

Karamandan.com

11 Aralık 2019 Çarşamba
KTSO'dan Engelliler Günü mesajı
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik  ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladılar.
Kategori : Gündem
02 Aralık 2019 15:17
 
KTSO'dan Engelliler Günü mesajı

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik  ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan  3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. 

“Engelli bireylerin toplumsal hayatta varlık gösterebilmeleri, ortak sağduyu ile gerçekleşecek ve toplumu zenginleştirecek bir unsurdur. Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık, bu sağduyunun ortaya çıkması ve engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın artması için önemli bir gündür.

Engelli bireylere dönük gerçekleştirilecek her türlü çalışma, fırsat eşitliğini arttırarak engelli bireylerin toplumsal hizmetlerden en az engelli olmayan bireyler kadar faydalanabilmesini sağlayacağı için ülkemizi de çağdaş toplumlar seviyesine çıkaracak en önemli özelliklerden biri olacaktır. Maalesef dünyamızda hızla bozulan çevre dengesi, genetiği değiştirilmiş gıdalar, iş ve trafik kazaları ve artan çevre kirliliğinin doğal sonucu olarak her yıl engelli sayısı da hızla artmaktadır.

Unutmayalım ki hepimiz potansiyel bir engelli adayıyız. Önemli olan toplum olarak bu durumu kabullenmek, engellilerin yaşam koşullarını göz önünde bulundurarak onlara yönelik girişim ve çabaları ortaya koyabilmektir. Engellilerimizi anlamak, anlatmak, duygularına tercüman olmak, sorunlarına çözüm bulmak, sosyal hayatımızla kaynaştırmak, duygusal ve sosyal gelişmelerine katkıda bulunmak, dayanışmalarını geliştirmek, günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, hayatlarını anlamlı hale getirmek hepimizin görevidir.

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle engelli vatandaşlarımızın topluma katılımları, kendilerini geliştirebilmeleri ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri konusunda oluşan toplumsal bilincin artarak devam etmesi umuduyla tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz” ifadelerine yer verdiler.

 

Okunma : 681
MEVLANA YEMEK
maboto
guney sigorta
İSABET
YARIŞMA
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Vekil Eser'in projesi ulusal basında yankılandı
07 Aralık 2019 Okunma: 16819 Gündem
Karaman’da karı-kocayı trafik kazası ayırdı  
09 Aralık 2019 Okunma: 14154 Asayiş
Karaman'da 4 kişi suçüstü yakalandı!
09 Aralık 2019 Okunma: 11149 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın