Karamandan.com

Karamandan.com

22 Mayıs 2019 Çarşamba
KMÜ’de ‘Optimum Sağlık Eğitimi’ Verildi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim, Kültür ve Sağlık Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Optimum Sağlık Eğitimi’ düzenlendi.
Kategori : Eğitim
15 Mart 2019 16:10
 
KMÜ’de ‘Optimum Sağlık Eğitimi’ Verildi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim, Kültür ve Sağlık Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Optimum Sağlık Eğitimi’ düzenlendi.

Optimum Sağlık Eğitimi Uzmanı Sema Bilgin’in konuşmacı olarak katıldığı seminere üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marş’ının okunmasının ardından Eğitim, Kültür ve Sağlık Öğrenci Topluluğu Başkanı Murat Tosun’un açılış konuşması ile devam etti.

“İnsan doğanın ta kendisidir”

Sağlık Eğitim Uzmanı Sema Bilgin, takviye edici vitamin ve gıda ürünleri hakkında öğrencilere bilgilendirmelerde bulundu.

Uzm. Bilgin, “İnsan doğanın ta kendisidir. İnsan vücudu ise biyokimyasal bir makinedir. İnsan vücudunda on trilyon kadar farklı hücre vardır ve her bir hücre tek tek doyurulmalıdır. Beslenmek sadece bu hücrelerin hepsini doyurmaya yetmez. Hava kirliliği, stres, genetiği değiştirilmiş ürünler (GDO), sigara, alkol ve kötü besinler insan sağlığını tehdit eden unsurlar arasındadır.

Bu unsurlar sayesinde de insan vücudunda alzheimer, kanser, kalp damar tıkanıklığı, solunum yolu hastalıkları gibi pek çok hastalık meydana gelmektedir. “ dedi.

“Sağlık kişiye özeldir ve herkesin tedavisi farklıdır”

Vitaminlerin insan sağlığı üzerindeki faydalarına da değinen Uzm. Bilgin konuşmasının devamında şunları söyledi: “Sağlık kişiye özeldir ve herkesin tedavisi farklıdır. Kaliteli ve dengeli beslenin. Unutmayın sigara ve alkol en büyük düşmanınız. Düzenli ve ılımlı egzersiz yapın, hijyene dikkat edin fakat abartmayın. Bağırsak floranızı koruyun ve damarlarınıza iyi bakın. İhtiyacınız olan besinleri yeterli ve dengeli alın.”  
Eğitim, katılımcılara çekiliş sonucunda hediye verilmesi ve plaket takdimi ile sona erdi.

 

Okunma : 679
Foto galeri
maboto
EKSPERTİZ
guney sigorta
KORKMAZLAR
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15398 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 15095 Asayiş
TOKİ Karaman Kırbağı 2019 kura çekilişi ne zaman?
20 Mayıs 2019 Okunma: 10593 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın