Karamandan.com

Karamandan.com

28 Şubat 2020 Cuma
KARDOHAK: Hiçbir siyasi bağlantımız yoktur
Karaman'da yaklaşık 1 yıl önce hayvan severlerin bir araya gelerek oluşturduğu Karaman Doğa ve Hayvanları Koruma Grubu (KARDOHAK), Karamandan.
Kategori : Gündem
22 Ağustos 2019 14:49
 
KARDOHAK: Hiçbir siyasi bağlantımız yoktur

Karaman'da yaklaşık 1 yıl önce hayvan severlerin bir araya gelerek oluşturduğu Karaman Doğa ve Hayvanları Koruma Grubu (KARDOHAK), Karamandan.com haber sitemizi ziyaret etti.

Karaman'da 100 gönüllü üyesi ve 2 gönüllü veterineri ile sokak ve barınak hayvanlarına yardımcı olmaya çalışan KARDOHAK, çalışmalarında hemşehrilerinin desteklerini beklediklerini belirtti.

Bu zamana kadar dernek olmadıklarını ve olmayı da düşünmediklerini dile getiren grup başkanı Barış Çağlar, "Bu grubu bir araya getiren ve tutan olgu doğa ve insan sevgisidir. Gubumuzda birçok farklı siyasi görüşte arkadaşlarımız var fakat bizim birlikteliğimizde siyasetin yeri yok. Bu nedenle de birbirimize kenetlenmiş durumdayız." dedi.

"Para istemiyoruz"
Kapı kapı dolaşıp yardım talep etmediklerini söyleyen Çağlar, "Yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımızdan para değil sadece anlayış ve mümkünse sokak hayvanlarına mama istiyoruz. Gönüllü üyelerimizin destekleri bu grubu ayakta tutuyor ve tutmaya da devam edecek.

Toplumdan en büyük beklentimiz, bize yardımcı olmaları, doğayı ve hayvanları sevmeleri, onlara biraz daha anlayışlı davranmalarıdır. Çabamız da bu yöndedir. Büyük projelere imza atacağız. Bunu ilerleyen günlerde herkes görecek ve takdir edecek kanaatindeyiz.

Sevgili hemşehrilerimizin yardım ve desteklerini bekliyoruz. Herkesi sevgiyle kucaklıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Okunma : 3736
Foto galeri
guney sigorta
seç
YARIŞMA
EKSPERTİZ
başarı
maboto
Gündem haberleri
Şehit Olan Kardeşinin Acı Haberini Karaman'da Aldı
28 Şubat 2020 Okunma: 16768 Gündem
Karaman’da 23 yaşındaki genç, kanlar içinde ölü bulundu!
26 Şubat 2020 Okunma: 12185 Asayiş
Karaman Hava Durumu; Önce Yağmur Sonra Kar Geliyor!
27 Şubat 2020 Okunma: 10508 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın