Karamandan.com

Karamandan.com

26 Ocak 2020 Pazar
KARDOF Kilistra'yı Gezdi
Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 12 Ocak Pazar günü Kilistra antik şehrine bir gezi düzenledi.
Kategori : Yaşam
16 Ocak 2020 10:38
 
KARDOF Kilistra'yı Gezdi

Karaman Doğa Sporları Fotoğrafçılık Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(KARDOF) 12 Ocak Pazar günü Kilistra antik şehrine bir gezi düzenledi.

KARDOF Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Tamer Çıtlak yaptığı açıklamada, "Kapalı bir havada kulüp merkezinden hareketle başladığımız yolculuğumuz, saat:11.00 gibi Konya Gökyurt sınırları içersinde bulunan karlar altında KİLİSTRA antik şehrine ulaştık.

Arazi tamamıyla en az 80 cm karla kaplı idi. 17 kişi ile başlangıç rotamız da sert kar olması nedeniyle fazla batmadan ilerledikçe tarihin içindeki yolculuğumuz başlamıştı. Kayaların içene oyularak yapılmış yaşam alanları, kiliseler Kapodakya yapısal şeklinde oluşumlar.

Bu gezimizde tarihi bu alanları ziyaret ve gezmenin yanı sıra kar yürüyüşü ile köy yaşantısının içerisinde güzel bir gün geçirmemizi sağladı. Dönüşte yol üzerinde bulunan Timraş obruğunu ziyaret ederek gezimizi güzel anılarla sona erdirdik.

KARDOF Yönetim kurulu olarak amacımız sizleri her zaman doğanın güzelliklerine kavuşturmak. İki haftada bir yapacağımız faaliyetlerimizde doğa yürüyüşü, kültür ve tarihi yerlere planlamalar yaparak bölgemizdeki güzelliklerle sizleri buluşturmak istiyoruz.

Faaliyetlerimizi www.kardof.com adresinden ve WhatsApp KARDOF FAALİYET DUYURU grubumuza web sayfamızdaki QR KODU okutarak katılabilirsiniz. Gelecek faaliyetlerde buluşmak üzere..." dedi.

 

Okunma : 882
Foto galeri
seç
YARIŞMA
maboto
EKSPERTİZ
İSABET
guney sigorta
MEVLANA YEMEK
Gündem haberleri
Karaman'dan Elazığ'a yardım tırı yola çıkıyor
25 Ocak 2020 Okunma: 20771 Gündem
Hamam böceği kıymete bindi, tanesi 10 lira
22 Ocak 2020 Okunma: 17475 Tarım
Küçük kıza cinsel istismarda bulunun 4 şahıs tutuklandı
25 Ocak 2020 Okunma: 11500 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın