Karamandan.com

Karamandan.com

23 Ekim 2018 Salı
KARAMAN’DA KARNE DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
Karaman’da 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 1.
Kategori : Gündem
19 Ocak 2018 13:03
 
KARAMAN’DA KARNE DAĞITIM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Karaman’da 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminin tamamlanmasıyla yarı yıl tatiline giren öğrenciler karnelerini aldı. 

Merkez Vali Ali Akan İlkokulu’nda düzenlenen törene Karaman Valisi Fahri Meral, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karaman İl Jandarma Komutanı J.Alb İlhan Şen ve protokol üyeleri katıldı.

Anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerine karnelerini veren Vali Meral daha sonra okul binası içerisinde bulunan müzeyi gezerek incelemelerde bulundu.

Programda bir konuşma yapan Vali  Fahri Meral; Eğitimin insan hayatındaki önemini belirterek şunları kaydetti.’’ Eğitimle ilgili genel değerlendirme yaptığımız zaman arkadaşlar gerçekten, Karaman’da çok önemli yatırımlar yapılmıştır. Eksi başına düşen öğrenci ve öğretmen sayısına baktığımızda ülke genelinde ilk sıralardan birindeyiz. Dolayısıyla ben yakın gelecekte çok daha iyi başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Sizler çok kutsal bir görev yapıyorsunuz, insan hayatında eğitim hayatımızı şekillendiren en temel dönem, bu nedenle sizlerin varlığı bizler için gelişmemiz için en önemli unsur. Hepinizi tebrik ediyorum, başarılar diliyorum. Yapmış olduğunuz katkı insan hayatında ölünceye dek devam ediyor. 

Geçmişe dönük baktığımızda geride kalan öğretmen arkadaşlarımızı hayırla yad ediyoruz. ‘’ 

Ardından bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu ise; ‘’ İlk defa normal eğitime geçtik, şu anda 48 bin öğrencimiz var Karaman genelinde. Bütün okullarımızda tekli eğitim-öğretim devam ediyor. Birinci dönemde eğitim öğretimi etkileyen çok önemli bir olay olmadı. Bilakis çalışma ve öğretmen arkadaşlarımızın gayretleriyle Karaman genelinde hem eğitim öğretim alanında hem sportif etkinliklerde hem de sosyal ve kültürel faaliyetlerde önemli başarıları elde ettik. İkinci dönemde de çalışma arkadaşlarımız ile birlikte hem üniversite sınavlarına giriş noktasında hem de sosyal ve kültürel etkinliklerde hep beraber bu başarıyı elde edeceğiz. Bu yıl bakanlığımız müfredatta önemli değişiklikler yaptı. 

Önümüzdeki yıldan itibaren değişmeyen müfredatımız kalmayacak. Kitaplarımız da bu noktada yeniden dizayn edilecek. Yeni müfredatımız da ülkemizin, Cumhurbaşkanımızın belirlediği 2023, 2050 ve 2070 hedeflerine eğitim camiası olarak ülkemizi bu camiayla taşıyacağımıza inanıyoruz.’’dedi.

Okunma : 2840
Foto galeri
isabet
Aktekke
gultes c6
GÜNEY EMLAK
Gündem haberleri
Karaman'da trafik kazası: 1 Ölü
19 Ekim 2018 Okunma: 13328 Asayiş
İstanbul'da Aranan Katil Zanlısı Karaman'da Yakalandı!
19 Ekim 2018 Okunma: 12466 Asayiş
Kar değil dolu
22 Ekim 2018 Okunma: 9045 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın