Karamandan.com

Karamandan.com

28 Eylül 2020 Pazartesi
KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK
BU GECEYARISINDAN SONRA KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK.
Kategori : Gündem
03 Nisan 2020 20:43
 
KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK
karaman

BU GECEYARISINDAN SONRA KARAMAN'A GİRİŞ ÇIKIŞ YASAK.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, az evvel yaptığı açıklamada 30 büyük şehir ile Zonguldak ilinin araç giriş ve çıkışına kapatıldığını söyledi.

Bu kapsamda Karaman'ın tüm komşu illeri büyükşehir olduğu için doğal olarak Karaman iline de giriş çıkış kapanmış oldu. Açıklanan yasak Karaman'ı çevreleyen Konya, Mersin ve Antalya büyükşehir statüsünde olduğu için bu illere ve ilçelerine Karaman'dan giriş ve Karaman'a bu illere çıkış yasaklanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar; Türkiye corona virüse karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Türkiye en başından itibaren tüm tedbirlerini alarak hastalığın ülkemize girişini geciktirmiştir.

Maske, test kiti başta olmak üzere salgınla mücadele için gereken temel amaçları kendimizin üretiyor olması bizi mutlak dışa bağlılıktan kurtarmıştır. Tek yapmamız gereken birliğimize, beraberliğimize sıkı sıkıya sahip çıkarak salgın tehdidi geçene kadar kurallara harfiyen uymaktır.

Cumhurbaşkanlığı olarak bizde bakanlık ve kurumlarımızla birlikte tüm gelişmeleri göz önünde bulundurarak kararlarımızı alıyoruz. Hep söylediğim gibi milletimizden beklentimiz her bireyin kendi karantinasını uygulamasıdır. Sayıca az da olsa sosyal izolasyon sosyal mesafe temizlik gibi temel kurallara uymayanların olduğunu görüyoruz.

Salgınla mücadele çerçevesinde attığımız adımlara bu gece yarısı itibariyle yenilerini ekliyoruz. Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyükşehir ile Zonguldak ilimizi belli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.

Okunma : 40592
karaman


guney sigorta
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Doktorlara 'Ölüyorum, beni kurtarın' diye yalvardım
24 Eylül 2020 Okunma: 9167 Gündem
Arabayla dolaşırken fenalaşan genç hayatını kaybetti
25 Eylül 2020 Okunma: 7606 Asayiş
Tüfekle vurduğu eski eşini taşırken yakalandı
25 Eylül 2020 Okunma: 7138 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın