Karamandan.com

Karamandan.com

10 Nisan 2020 Cuma
Hızlı kaliteli iptv server hizmetini araştırdık.
IPTV hizmeti veren firmaların artmaya başlamasıyla birlikte insanlar da IPTV’nin ne olduğunu araştırmaya başladılar.
Kategori : Gündem
05 Ekim 2017 03:54
 
Hızlı kaliteli iptv server hizmetini araştırdık.

IPTV hizmeti veren firmaların artmaya başlamasıyla birlikte insanlar da IPTV’nin ne olduğunu araştırmaya başladılar. İnternet üzerinde bulunan çok fazla yanlış bilgi yüzünden ciddi anlamda IPTV ile ilgili bir kavram karmaşası yaşanmakta. Bu karmaşanın bir diğer sebebi ise terimlerin yanlış yerde ve anlatılmak istenen çok farklı anlamlarda kullanılması.

Yanlış kullanılan bu terimlerin başında da iptv server terimi gelmekte. IPTV server terimi internet üzerinde pek çok sitede bir üyelik sistemi olarak gösterilmekte. Oysaki üyelik tamamen başka bir şey. IPTV hizmeti alan bir kişi zaten bir üyeliğe sahip olmakta. O üyelikte IPTV hizmetini almak için satın aldığı üyelik.

IPTV server ise IPTV üyeliği alan kişiye verilecek hizmetin toplandığı ana makinenin adıdır. Yani IPTV hizmetini satın alan kişiye gönderilecek kanallar iptv server adı altında bir ana makinede toplanır, bir dosya haline dönüştürülür ve sonrasında bu dosya da IPTV hizmeti alan kişiye gönderilir. Dosyayı alan kişi ise bu dosya aracılığıyla kendisi için ayarlanan IPTV server ile bağlantı kurarak server üzerindeki kanalları izleyebilir.

Tam anlamıyla doğru şekilde ifade edilemeyen terimler yüzünden kullanıcılar merak duyup satın almak istedikleri bu hizmeti anlamadıkları için tercih etmemekte ya da tercih etmekte geç kalmaktalar. Bu konuda internet gerçekten yanlış bilgilerle dolu.

IPTV yayınlarını sorun yaşamadan izlemek için birkaç özelliğin aynı anda sorunsuz olarak çalışması gerekmektedir. Bunların en önemlisi hizmetin ana çıkış noktası olan IPTV serverdır. IPTV serverlar aynı anda binlerce insanın faydalandıkları büyük ana makineler olduklarından dolayı arıza yapmaları çok nadir görülen olaylardır. IPTV server arıza yaptığında ya da rutin periodik bakıma girdiklerinde o serverdan yayın alan kullanıcılar geçici olarak başka serverlara taşınır. Bu taşınma işleminde kullanıcı hiçbir şekilde durumun farkında varmaz ve normal hizmetini almaya devam eder. Bu konuda profesyonel hizmet sunan https://www.iptvboxpro.com sizlere bu şekilde hizmet vermektedir.

Bir diğer önemli nokta ise IPTV yayınını izlemek için kullanılacak internet bağlantısının hızıdır. Günümüzde standart bir bağlantı hızı ile IPTV yayınlarını sorunsuz olarak izlemek mümkün. Ancak yayınları kablosuz internet bağlantısı yerine kablolu bir bağlantı ile almak önerilmektedir. Bununla birlikte yayını aldığınız internet hızınızı ağırlaştıracak torrent gibi çeşitli uygulamaları da kapatmanız tavsiye edilir. Özellikle torrent uygulamaları internetten veri indirirken kullanabileceği tüm kaynakları kullandığı için IPTV yayınlarını izlemede ciddi sıkıntılara yol açabilir.

IPTV hizmeti aldığınızda size bir kullanıcı adı ve parola verilir. Bilgisayarınızdan ya da IPTV yayınını izlemek için kullanacağınız cihaz üzerinden bu kullanıcı adı ve parolayı yazarak sizin için tahsis edilmiş olan iptv server giriş yapmış olursunuz. Bu giriş aşaması sorunsuz bir şekilde geçilirse server üzerindeki yayın verileri internet üzerinden size gönderilmeye başlar.  Bilgisayarınızdan veya televizyonunuzdan göreceğini kanal listesinden istediğiniz kanalı seçerek yayınları izlemeye başlayabilirsiniz.

Okunma : 19182
Foto galeri
atsepete
guney sigorta
seç
maboto
EKSPERTİZ
Gündem haberleri
Koronadan yaşamını yitiren gurbetçi defnedildi
09 Nisan 2020 Okunma: 23829 Gündem
Hemşehrimiz Selman Orman'ı Korona’dan Kaybettik
06 Nisan 2020 Okunma: 21181 Gündem
İŞTE KARAMAN'IN CORONA HARİTASI
08 Nisan 2020 Okunma: 15305 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın