Karamandan.com

Karamandan.com

25 Şubat 2018 Pazar
Hıdırelleze 20 Bin Kişi Katıldı
Karaman'ın en büyük etkinliği sayılan Ayrancı Hıdırellez Şenliklerine bu yıl 20 Bin kişi katıldı.
Kategori : Gündem
19 Mayıs 2017 11:18
 
Hıdırelleze 20 Bin Kişi Katıldı

Karaman'ın en büyük etkinliği sayılan Ayrancı Hıdırellez Şenliklerine bu yıl 20 Bin kişi katıldı.

Karamanlı haberciler Adem Kocatürk ve Hasan Hüseyin Deniz Ayrancı Belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette geçtiğimiz günlerde lansman kokteyli yapılarak tanıtılan ‘ilçe, belde ve köyleri ile Karaman tarihi’ kitabı başkan Büyükkarcı’ya takdim edildi. Kitabın Karaman için muhteşem bir kaynak eser olduğunu ifade eden Büyükkarcı ‘’Karaman’ın köyleri, beldeleri, yöreleri, kültürü ve kendine has telaffuzu ile gelecek nesillere aktarılmasında inanıyorum ki bu eser önemli bir rol üstlenecek, emeği geçen herkesi tebrik ederim’’ dedi. 

18. Hıdırellez

Ziyarette 18. Hıdırellez Şenliği’ni değerlendiren başkan Büyükkarcı, ilgi ve alakadan memnun olduklarını söyledi. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre Şenliğe, 20 bin kişiye yakın insanın katıldığını belirten Büyükkarcı, ‘’Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz Hıdırellez Şenliği’ne bu yıl geçen senelere nazaran çok daha fazla bir katılım gerçekleşti. Vatandaş katılımın yanı sıra siyaset ve bürokrasiden de üst düzey katılım gerçekleşti.’’ dedi. Muhteşem bir tablo ile örnek bir etkinlik geçirdiklerini söyleyen Ayrancı Belediye başkanı Yüksel Büyükkarcı değerlendirmesinde;

Gökkuşağı Oluştu

‘’Bütün hazırlıklarımız bittiği andan itibaren gerek sosyal medya üzerinden gerekse telefonla bizleri arayarak katılım sağlayacaklarını belirten hemşerilerimiz, bu senenin geçmişe nazaran farklı bir atmosferde geçeceğinin sinyalini vermişti. Muhteşem bir kalabalıkla Hıdırellez’in ruhuna yakışır bir şenlik ortaya çıktı. Her fikirden, her siyasi görüşten insanımız aynı ortamda aynı duygu ve düşünceleri paylaştı. Zaten Ayrancı halkının gönlüde sofrasıda tarafına, fikrine, düşüncesine bakmaksızın herkese açık. Birde siyasilerimizin kucaklayıcı konuşmaları ile ortam iyiden iyiye kaynaşma hali yaşadı. Düşünce, fikir ve siyasi anlamda her rengin aynı alanda uyum içerisinde kaynaşması adeta bir gökkuşağı oluşturdu.

Şenliğin üzerinden birkaç gün geçmesine rağmen halen arayarak ‘çok güzeldi’ diyerek olumlu geri dönüşler almaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra yapıcı eleştirilere açık olduğumuzu ve varsa eksikliklerimizin söylenmesini talep ediyoruz. Her geçen yıl daha titiz bir çalışma ile kusursuz bir program yapabilmenin gayreti içerisinde olacağız. 

Teşekkürler

Bu vesile ile Ayrancı ilçemizde gerçekleştirdiğimiz 18. Geleneksel Hıdırellez Şenliğine gösterdikleri katkılardan dolayı; Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a, TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Milletvekili Recep Konuk’a, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a, Aydın Milletvekili Deniz Depboylu’ya, Karaman Milletvekili Recep Şeker’e, Ereğlili Süt Üreticilerine, Manavgat Kırım Türkleri Derneği Başkanına, İstanbul’dan gelen Ayrancı Derneklerimize, Ereğli, Emirgazi ve Halkapınar Belediye Başkanlarına, Siyasi Partilerimizin İl Başkanlarına ve Temsilcilerine, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Bütün engelleri aşarak bizlerle birlikte olmaya gelen engellilerimize, Mahalle ve  Köy Muhtarlarımıza, katılan veya mazeretlerinden dolayı katılamayıp iyi dileklerini bizlere ulaştıran herkese ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum’’ sözlerine yer verdi.

Büyükkarcı değerlendirmesinde son olarak ‘’Bu yıl hissettiğimiz bazı eksikliklerin giderilmesi noktasında ar-ge çalışmalarımızı başlattık. Nasip olursa 2018 yılı Hıdırellez Şenliği’nde tüm GSM operatörlerinin alanda seyyar verici ile bulunmalarını sağlayacağız. Öte yandan şenlik alanına gidiş ve dönüşte kullanılan yolun yoğunluğu kaldırmadığını gözlemledik, bu yola alt bir yol ilave ederek geliş ve gidiş güzergahlarını bir birinden ayıracağız. Yine şenlik alanı önümüzdeki yıl komple yeşillendirilmiş bir alan olacak’’ diyerek tamamladı.
Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

HIDIRELLEZ ETKİNLİĞİ İÇİN TIKLAYIN

Okunma : 4112
Foto galeri
Gündem haberleri
Burası Karaman Devlet Hastanesi
21 Şubat 2018 Okunma: 35469 Gündem
Öldüresiye Dövdüler
22 Şubat 2018 Okunma: 29565 Asayiş
Karaman'a Şehit Ateşi Düştü
25 Şubat 2018 Okunma: 22130 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın