Karamandan.com

Karamandan.com

22 Eylül 2019 Pazar
Halim Dönmez, SMMM Odası Başkanlığına Aday Oldu
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Halim Dönmez, Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri için başkan adayı olduğunu açıkladı.
Kategori : Gündem
13 Haziran 2019 12:58
 
Halim Dönmez, SMMM Odası Başkanlığına Aday Oldu

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) Halim Dönmez, Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri için başkan adayı olduğunu açıkladı.

15-16 Haziran tarihinde yapılacak olan Karaman Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimleri öncesi Başkan Adayı SMMM Halim Dönmez, "Yeni bir vizyonla katılımcı ve adil bir yönetim anlayışı ile odamızın yönetim kurulu başkanlığına adayım." dedi.

Oda için güzel projeler hazırlayıp, mesleğin çıtasını yukarılara taşımak adına bu yola çıktıklarını belirten Dönmez, "Hiçbir üyemizi ayrım yapmadan, tüm üyelerimize aynı mesafede ve hak ve adalet anlayışı çerçevesi dışına çıkmadan, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın haklarını ve çıkarlarını korumak, daha yukarılara taşımak, odamızı kurumsal kimliğini daha fazla ön planda tutarak, kamu oyunda mesleğimizin ve meslektaşlarımızın saygınlığını artırmak, şeffaf, tarafsız, dürüst, adil ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile odamızın yönetimine talip olduk." şeklinde konuştu.

"Önceliğimiz gençler ve yeni iş imkanları"

Önceliklerinin genç meslektaşlarının önünü açarak yeni iş imkanları oluşturmak ve mevcut olanı da daha iyi seviyeye ulaştırmak olduğunu vurgulayan Dönmez açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Önceliğimiz, genç meslektaşlarımızın önünü açarak, bağımlı çalışan ve bayan üyelerimizinde katılımı ile tüm meslektaşlarımızın bilgi, tecrübe ve düşüncelerine başvurarak oda komisyonlarımız ile kurullarımızı daha etkin kullanarak odamızı toplumda, kamu ve diğer kurumlar karşısında daha katılımcı, dinamik, verimli ve güçlü bir şekilde temsil etmek olacaktır.

Ayrıca meslektaşlarımıza yeni iş imkanları oluşturmak ve mevcut olanı da artırmak için vergi kanunlarında olmasına, gerekli hadleri sağlamalarına rağmen kayıt dışı kalan sektörlerin kayıt altına alınması konusunda; yetkisi olmamasına rağmen kurum ve kişiler tarafından tutulan defter ve onaylanan beyannameler konusundaki gerekli çalışmalarımız, başvurularımız bu işin peşini bırakmadan yapılacaktır.

Biliyoruz ki temposu yüksek, yorucu ve stresli bir meslek icra etmekteyiz. Bununla ilgili sorunların giderilmesi ve iyileştirilmesi veya en azından stresin azaltılması, birlik ve beraberliğin sağlanması adına birlikte yapacağımız sosyal projelere önem vereceğiz.

Meslek yasamızdaki ve mevzuattaki bizi zorlayıcı, güç duruma düşüren eksiklik ve hataların giderilmesi konusunda çalışmalarımız olacaktır. Mesleki gelişimin sağlanması ve değişen mevzuata daha iyi hakim olmak konularında gerek stajyerlerin eğitimi gerekse meslektaşlarımızın bilgiye ulaşmalarını sağlamak için seminerler belli bir takvime bağlanıp zamanında yapılacaktır.

Mesleğimizle bağlantılı kurumlarla iletişime geçip projeler yapılması için çalışmalarımız olacaktır. Odamıza ve mesleğimize hizmet etmek bizler için bir onur olacaktır.

Yapılacak olan seçimlerin şimdiden hayırlara vesile olmasını temenni eder, seçimde yarışan diğer arkadaşlarımıza da başarılar dilerim."

 

Okunma : 3764
Foto galeri
EKSPERTİZ
maboto
seç
guney sigorta
Gündem haberleri
Karaman'da sokak ortasında adam vurdular
20 Eylül 2019 Okunma: 21856 Asayiş
Gece Ağıla Giren Kurtlar Koyunları Telef Etti
18 Eylül 2019 Okunma: 12912 Gündem
Feci kaza ağır yaralılar var
20 Eylül 2019 Okunma: 11683 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın