Karamandan.com

Karamandan.com

16 Ocak 2021 Cumartesi
Hafta sonu zorunlu hal dışında dışarıya çıkılabilir mi?
Bu akşamdan itibaren uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında faaliyetlerine devam edecek olan işletmeler belli oldu.
Kategori : Gündem
01 Aralık 2020 12:11
 
Hafta sonu zorunlu hal dışında dışarıya çıkılabilir mi?

Bu akşamdan itibaren uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında faaliyetlerine devam edecek olan işletmeler belli oldu. Ayrıca hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde belirli kişiler ekmek almaya dışarıya çıkabilecek. Ayrıntılar haberimizde...

Sokağa çıkma kısıtlamalarında hangi işletmeler hafta sonu açık olacak? Online sipariş ile çalışma saatleri nasıl olacak? Ekmek nasıl alınacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

Sokağa çıkma kısıtlaması tüm Türkiye'de; Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri akşam saat 21:00'dan ertesi sabah 05:00'a kadar, Cuma akşamı 21:00'dan ise Pazartesi sabah 05:00'a kadar uygulanacak.

Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00 ­- 17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlar (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market,  bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek. Aynı saatler arasında market,  bakkal, manav, kasap,  kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.

Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir). 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunan vatandaşlar hariç ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecekler.

Sokağa çıkma kısıtlaması getirilen süre ve günlerde 65 yaş ve üzeri vatandaşların ihtiyaç duyduğu temel ihtiyaçları (ekmek, temel gıda vb.) planlama yapılarak Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla karşılanacak.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

Lokanta ve restoran tarzı işyerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00­20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecek.

Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya devam edilecek.

 

Okunma : 4485
guney sigorta
karaman


sağlam pen
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Karamanlı İşçilere önce gözaltı, sonra 8 Bin lira ceza iddiası
13 Ocak 2021 Okunma: 21688 Ekonomi
Karaman’ı kim kandırdı?
12 Ocak 2021 Okunma: 7499 Gündem
Karaman'da korona aşılaması başladı
14 Ocak 2021 Okunma: 6126 Sağlık
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın