Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2020 Pazartesi
Genç Ressamlardan Sultanoğlu’na Ziyaret
“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim yarışmasında katılan öğrenciler  Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlunu ziyaret ettiler.
Kategori : Gündem
17 Haziran 2016 17:03
 
Genç Ressamlardan Sultanoğlu’na Ziyaret
karaman

“Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim yarışmasında katılan öğrenciler  Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlunu ziyaret ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği’nin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın faydalanıcısı olduğu,  Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda da  uygulanmaya konulan “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmasında resim dalında derece giren Karaman İmam Hatip Ortaokulu’nun genç ressamları İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nu ziyaret etti.

Öğrencilerin elde etmiş olduğu başarıyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’na bilgi  veren okul Müdürü Ziya Güler, “Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün yürütmekte olduğu “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” kapsamında “Bana AB’yi Anlat” konulu resim yarışmasında katılan okulumuz 7. sınıf öğrencilerinden Ayşe Bakırcı,  Beyza Nur Oğuz ve Dilara Demirci İl düzeyinde dereceye girdiler”  diye konuştu.

Genç ressamların almış olduğu başarıdan dolayı tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu resim dalında öğrencilerin derece almasının kendileri için önemli olduğunu vurguladı. İl Müdürü Sultanoğlu, “Öğrencilerimizin böyle güzel bir projede derece almış olması bizim için değerlidir.

Proje kapsamında öğrencilerimiz bir taraftan yeteneklerini ortaya çıkaran çalışmalara imza atarken diğer taraftan da Avrupa Birliği konusunda bilgi sahibi oldular. Bu derecenin elde edilmesinde emeği geçen yönetici ve öğretmelere teşekkür ediyorum”  dedi.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu tarafından dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermesi ile sona erdi.
İki yıl sürecek olan projenin hedefi, toplumun AB’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olmasını sağlamaktır.

Proje, özellikle ortaokul ve lise öğrencilerinin AB konusundaki farkındalıklarını etkin eğitsel tedbirler yolu ile artırmayı amaçlamaktadır.

 

Okunma : 1658
Foto galeri
guney sigorta
karaman


EKSPERTİZ
Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16051 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 15186 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 10997 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın