Karamandan.com

Karamandan.com

20 Mayıs 2019 Pazartesi
Fikret Ünlü hayatını kaybetti
Karaman Eski Milletvekili ve 57'inci Hükümette Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini yürüten Karamanlı Fikret Ünlü vefat etti.
Kategori : Gündem
19 Şubat 2019 09:22
 
Fikret Ünlü hayatını kaybetti

Karaman Eski Milletvekili ve 57'inci Hükümette Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini yürüten Karamanlı Fikret Ünlü vefat etti.

Bir süre önce kanser hastalığına yakalanan ve tedavi gören Ünlü, müşahede altında tutulduğu hastanede gece saatlerinde hayatını kaybetti.

Ünlü'nün cenazesinin Balgusan köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Ünlü, kanser hastalığına yakalandığını 18 Temmuz tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurmuştu:

"Değerli dostlarım, sizlerle üzücü bir haber paylaşmak zorundayım. Ne yazık ki geçen hafta kanser olduğumu öğrendim. Bu gördüğünüz tedaviye başlamadan önceki son fotoğrafım. Bu haberi sizlerle paylaşmak istememin nedeni; sağlığınızı ihmal etmemeniz ve düzenli kontrol yaptırmanız konusunda sizleri uyarmaktır. Sakın benim gibi "bana birşey olmaz" demeyin. Şu an tedavi sürecinde olduğum için bir süre telefon ve mesajlarınıza cevap vermeyeceğim. Sağlıklı günlerde tekrar görüşmek umuduyla... Çok sevgiler."

Fikret Ünlü kimdir?

10 Mart 1943 tarihinde Karaman'ın Ermenek ilçesinde doğdu. 1967'de de Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü'nden mezun olmasının ardından Kayseri Mimar Sinan İlköğretim İlkokulu ve Konya Maarif Koleji ve Dumlupınar Ortaokulu'nda öğretmenlik yaptı.

1983 yılında memurluktan istifa ederek siyasete atıldı. Sosyal Demokrasi Partisi ve Sosyaldemokrat Halkçı Partisi'nde önemli çalışmalar yürüttü. 1995-1999 yılları arasında yapılan genel seçimlerde Demokratik Sol Parti'den Karaman milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmiştir. Bülent Ecevit'in başbakanlığında kurulan 57. Hükümette, spordan sorumlu devlet bakanı olmuştur.

 

Okunma : 4596
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
KORKMAZLAR
Gündem haberleri
Karaman'da mera kavgası 4 yaralı
18 Mayıs 2019 Okunma: 14835 Asayiş
Karaman'da gençlerin intihar girişimleri arttı
18 Mayıs 2019 Okunma: 14114 Asayiş
Eski muhtar bacanağını ve iki çocuğunu öldürdü
17 Mayıs 2019 Okunma: 9637 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın