Karamandan.com

Karamandan.com

20 Mart 2019 Çarşamba
Fatma Uyanık Neden Bulunamadı?
Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde, kaybolan Fatma Uyanık'tan (33) 504 gündür haber alınamıyor.
Kategori : Gündem
19 Şubat 2019 09:49
 
Fatma Uyanık Neden Bulunamadı?

Karaman'ın Sarıveliler ilçesinde, kaybolan Fatma Uyanık'tan (33) 504 gündür haber alınamıyor. Ağabey Ali Uyanık, "Kardeşimizden uzun süredir haber yok, yeni bir gelişme yok." dedi.

Sarıveliler ilçesinde yaşayan Fatma Uyanık, 5 Ekim 2017 tarihinde, annesi Zahide Uyanık ile birlikte evlerinden 15 kilometre uzaklıktaki bahçelerine gitti. Buradaki bağ evinde 1 gece kalan anne- kız, ertesi sabah bir süre bahçede çalıştı. Daha sonra anne Uyanık, ilçe merkezine döndü.

Fatma Uyanık'ın havanın kararmasına rağmen eve dönmemesi üzerine yakınları aramaya çıktı. Tüm çabalara karşın sonuç alınamayınca aile fertleri, jandarma ile polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ve AFAD ekipleri, bağ evinin bulunduğu bölgede uzun süre arama yaptı. Ancak Fatma Uyanık'ın izine rastlanılmadı. Ekipler, bir süre sonra da çalışmaları sonlandırdı.

504 GÜNDÜR  KAYIP AİLE UMUDUNU KAYBETMEDİ

Abi Ali Uyanık, 1 yıl 4 ay 15 gündür Fatma'dan haber alamadıklarını belirterek, "Fatma'dan 504 gün gibi uzun süredir haber alamıyoruz. Henüz bir gelişme sağlayamadık Göletler dahil her yer arandı. Ancak bir sonuca varılamadı. Görenlerin, duyanların insanıyet namına bizlere, 112 acil hattına bildirmelerini rica ediyorum." dedi.

Olayın geçmişi

5 Ekim 2017 (Kaybolma Günü)
32 yaşındaki Fatma Uyanık, sabah erken saatlerde annesi Zahide Uyanık ile birlikte ilçeye bağlı Katırancık mevkiinde bulunan yayladaki bahçelerine gitti. Genç kadın, bahçedeki yarım kalan sebzeleri suladıktan sonra 'akşama doğru ben kendim gelirim' diyerek annesini öğle saatlerinde ilçedeki evlerine gönderdi. Havanın kararmasına rağmen kızının eve dönmemesi üzerine telaşlanan anne Zahide Uyanık, durumu yakınlarına ve jandarmaya bildirdi. Jandarma ve vatandaşların aramalarından sonuç çıkmayınca, Karaman AFAD’dan yardım istendi. Bölgeye giden AFAD ekiplerinin jandarma ve vatandaşlarla birlikte yaptığı arama çalışmalarında da şu ana kadar bir sonuç alınamadı.

24 Ekim 2017 (Müge Anlı çalışma başlattı)
18 gün önce kaybolan Fatma Uyanık'tan hala haber alamayan ailesi ekranların sevilen fenomen sabah programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'e başvurdu.

Aynı zamanda araştırmacı gazeteci olan Müge Anlı Karaman'da kaybolan Fatma Uyanık'a ne olduğunu araştırıyor. Sarıvelilerde olay günü kadın çığlık sesi duyulduğunu dile getiren çevre sakinleri olayı aydınlatmak için hep beraber seferber oldu.

21 Nisan 2018 (Gölette arama çalışmaları)
Karaman'ın Sarıveliver ilçesinde, yaklaşık 6 ay önce kaybolan Fatma Uyanık (33) için ilçedeki Çevlik göletinde arama yapılacağı belirtildi.

Sarıveliler ilçesinde yaşayan Fatma Uyanık, geçen yıl 5 Ekim'de annesi Zahide Uyanık ile birlikte evlerinden 15 kilometre uzaklıktaki bahçelerine gitti. Buradaki bağ evinde bir gece kalan anne- kız, ertesi sabah bir süre bahçede çalıştı. Daha sonra anne Uyanık, ilçe merkezine döndü. Fatma Uyanık, havanın kararmasına karşın eve dönmeyince, yakınları aramaya çıktı. Tüm çabalara karşın sonuç alınamayınca jandarma ve polise gidilerek, kayıp başvurusunda bulunuldu. Jandarma ve AFAD ekibi, bağ evinin bulunduğu bölgede uzun süre arama yaptı, ancak herhangi bir bulguya rastlanmadı. Ekipler bir süre sonra çalışmaları sonlandırdı.

 

Okunma : 7057
Foto galeri
maboto
tekin
guney sigorta
ak parti
Gündem haberleri
Otomobil beton bariyere çarptı: 2 ölü 1 yaralı
16 Mart 2019 Okunma: 15099 Asayiş
Talihsiz genç hayatını kaybetti
16 Mart 2019 Okunma: 14752 Asayiş
Karaman’da bıçaklanarak öldürülen adam defnedildi.
17 Mart 2019 Okunma: 10455 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın