Karamandan.com

Karamandan.com

25 Mayıs 2018 Cuma
Evsiz kalınca çadırda yaşamaya başladı
Karaman'da yaşlı adamın iddiaları inanılır gibi değil.
Kategori : Gündem
25 Mayıs 2017 18:44
 
Evsiz kalınca çadırda yaşamaya başladı

Karaman'da yaşlı adamın iddiaları inanılır gibi değil.

Karaman'da evsiz kaldığı iddia edilen engelli yaşlı adam mahallelinin yaptığı çadırda kalıyor.

Haber Karaman Zembilli Mahallesi 710. sokaktan geldi. 77 yaşındaki Hasan Gülsuna adlı bir vatandaş müteahhidin kendisini kandırarak arsasını elinden aldığı iddiasında bulundu. Evsiz kaldığını ve çocuklarının kendisine bakmadığını söyleyen ihtiyar, mahalle sakinlerinin yaptığı çadırda kalıyor.

Seni evlendireceğiz dediler

Yaşlı adamın iddiasına göre müteahhit firma "Seni evlendireceğiz" vaadiyle evinin bulunduğu arsayı 3000 TL karşılığında satın aldı. Bu durumda evsiz kalan adam komşuların yaptığı çadırda yaşamını sürdürdüğünü söyledi. Parası olmadığı için huzurevine kabul edilmediğini söyleyen ihtiyar mağdur olduğunu söyleyerek yetkililerden yardım talebinde bulundu.

DEVLET HAREKETE GEÇTİ

Haberimiz yayınlandıktan 1 saat sonra Karaman Valisi Süleyman Tapsız'ın talimatıyla yaşlı adamı ziyaret eden yetkililer onu yaşadığı çukurdan çıkarıp götürdüler. Aile ve sosyal Politikalar Müdürlüğü personeli tarafından alınan yaşlı adam huzurevine yerleştirildi. Yetkiller yaşlı adamın tüm sorunları ile ilgileneceklerini söylediler.

Karamandan.com olarak Karaman halkı adına konuyla ilgilenen Karaman Valisi Süleyman Tapsız'a ve diğer ilgililere teşekkür ediyoruz.

 

MÜTEAHHİT FİRMADAN AÇIKLAMA

Yukarıdaki haberimizden sonra mevzu bahis araziye inşaat başlatan müteahhit firmadan açıklama geldi. Firma açıklamasında: "Seni evlendireceğiz" vaadiyle arsayı 3000 liraya alan biz değil şahsın yeğenidir. 20 yıl önce cereyan eden olaydan sonra 5 defa el değiştiren arsayı biz aldık. Aldığımızda bütün bu olan bitenden haberdar değildik. Sonradan amcaya ciddi yardımlar yaptık, ev tutup kirazısı ödedik, huzurevine yerleşmesi için girişimlerde bulunduk. Fakat 7 çocuğundan birisi imza vermediği için huzurevine yerleşemedi" denildi.

Haber: Ahmet Kaplan / Karamandan.com

Okunma : 23955
Foto galeri
Gündem haberleri
CHP'nin milletvekili adayları belli oldu
21 Mayıs 2018 Okunma: 17820 Siyaset
AK Parti Karaman Adayları belli oldu. AK Parti adayları kimler?
21 Mayıs 2018 Okunma: 16493 Siyaset
Kolları ve başı olmayana kadın cesedi bulundu
23 Mayıs 2018 Okunma: 12276 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın