Karamandan.com

Karamandan.com

21 Kasım 2019 Perşembe
Ermenek Belediye Başkanı Zorlu'dan Mevlid Kandili Mesajı
Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu Mevlid Kandili ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Kategori : Gündem
08 Kasım 2019 12:28
 
Ermenek Belediye Başkanı Zorlu'dan Mevlid Kandili Mesajı

Ermenek Belediye Başkanı Atilla Zorlu Mevlid Kandili ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Belediye Başkanı zorlu mesajında;

"Mübarek gecelerin toplum hayatımızda vazgeçilmez bir yeri vardır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin dünyaya teşrifleri dolayısıyla kutladığımız Mevlid Kandili de bu özel günlerin başında yer almaktadır. Peygamber Efendimizin doğumu karanlıkları aydınlığa çevirirken insanlığa rahmet ve güzellikler sunmuştur. Bugün hepimiz Peygamber Efendimizi anlamaya, O’nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, izzet ve keremine, rehberliğine muhtacız.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güzel örnekler vardır. Mevlid Kandili'ni, Peygamber Efendimizi ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı layıkıyla anlamak için önemli bir vesile kabul etmeliyiz. Sevgili Peygamberimizin dünyaya gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bu gecenin sabahı gerçekten de nurlu bir sabahtır.
Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim.

Bu mübarek gecenin tüm dünyada barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyor, tüm İslam âleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum." dedi.

Okunma : 294
maboto
guney sigorta
EKSPERTİZ
seç
Gündem haberleri
Erken vefat yakınlarını yasa boğdu
19 Kasım 2019 Okunma: 19311 Asayiş
SON DAKİKA: BİR KİŞİ ÖLDÜ
20 Kasım 2019 Okunma: 14935 Siyaset
Karaman eksi dereceyi görecek!
18 Kasım 2019 Okunma: 11742 Karaman Hava Durumu
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın