Karamandan.com

Karamandan.com

15 Temmuz 2020 Çarşamba
karaman

Engelli kızdan ilham aldı, 57 yaşında milli okçu olmak istiyor
Karaman'da 57 yaşındaki Habibe Bulut, uzun süredir takip ettiği okçuluk sporuna dünya şampiyonu olan engelli bir kızdan ilham alarak başladı.
Kategori : Spor
09 Kasım 2019 15:23
 
Engelli kızdan ilham aldı, 57 yaşında milli okçu olmak istiyor

Karaman'da 57 yaşındaki Habibe Bulut, uzun süredir takip ettiği okçuluk sporuna dünya şampiyonu olan engelli bir kızdan ilham alarak başladı. Karamanlı Habibe Bulut, 57 yaşında milli okçu olmak istiyor.

Karamanoğulları Atlı Okçuluk ve Geleneksel Spor Dalları Kulübünde 8 aydır aktif okçuluk sporu yapan Habibe Bulut, hedefini büyük tutarak Karaman'ın yaş kategorisindeki milli sporcusu olmak istiyor.

İnternetten buldu hayatı değişti

Okçuluk sporuna 2 yıldır meraklı olduğunu dile getiren Bulut, "Bir süredir bu sporu takip ediyordum. Bir bacımız vardı, engelli arabasındayken yarışmada birinci olmuştu. Bunları gördükçe, takip edip ilgim arttıkça, oturdum tek başımayken düşündüm. Ben bu dünyaya geldiysem bir şeyler yapmalıyım, hayatıma bir şey katmalıyım dedim.

Sonrasında internetten araştırdım Karaman'da okçuluk var mı diye. Atilla hocam çıktı karşıma. İrtibata geçtim, gelin görüşelim dedi. Geldim, kuralları öğrendim ve eğitimi almaya başladım. İsteyerek yaptığım içinde başarıyorum. Sürekli gelebilsem belki daha başarılı olacağım ama başka işte de çalıştığım için iş saatimizle bazı antrenman saatleri uymuyor. Ancak kendime uyabilecek gün ve saatlerde gelebiliyorum. Sonuç olarak buradayım. Sporu, okçuluğu çok severek yapıyorum." dedi.

"57 yaşındayım, sporun yaş ile alakası yok"

Yaşından dolayı spordan uzak durmanın yanlış olduğunu söyleyen Bulut, "Benim gibi olupta yaşına takılan, ben yapamam diyen varsa, bilsinler ki yapılamayacak hiçbir şey yok. 57 yaşındayım, yaşımla falan hiç alakası yok. Bu sadece yapacağım diyerek azmetmekle ilgili. Bir hedefin olacak, hedefine varacaksın. Benimde hedefim, Karaman'da yaş kategorisinde milli sporcu olmak.

Atış sporlarına hep ilgim vardı. Çocukken köyde silah kullanırdım. Silahı da severim ama neden bilmiyorum hiç silahım olmadı. Olmasını da istemiyorum biraz agresif bir insanım. Ok daha güzel. Ben buraya geldiğim zaman şunu farkettim, üç beş arkadaşınla misafirliğe gidip evine döndüğündeki hal ve hareketlerin ile burada eğitim alıp eve gittikten sonraki hal ve hareketlerin çok değişiyor. Bütün sorunlarımı unutuyorum ben burada." şeklinde konuştu.

"Hanımlar batırıktan kısırdan biraz zaman ayırsınlar" 

Bulut, konuşmasının devamında, "Karamanlı hanımlara da kesinlikle öneriyorum. Batırıktan kısırdan biraz zaman ayırsınlar. Hiçbir şeye takılmasınlar. Bazı arkadaşlarım yapabilir miyim, seni bir seyredeyim, erkeklerle beraber misiniz çalışırken falan diyorlar. Çarşıda gezerken erkeklerle beraber değil miyiz? Fabrikada erkeklerle beraber değil miyiz? O zaman burada da bir engel yok. Biz burada hepimiz kardeşiz. Allah razı olsun Atilla hocamdan da diğer sporcu arkadaşlarımdan da bana burada özveriyle özen gösteriyorlar. Ben burada çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

Okunma : 6135
Foto galeri
EKSPERTİZ
karaman


guney sigorta
Gündem haberleri
Aracın Parçaları 300 Metre Savruldu
11 Temmuz 2020 Okunma: 14827 Asayiş
Yunus Emre Lösemiye Yenik Düştü
11 Temmuz 2020 Okunma: 6084 Yaşam
Karapınar'da şüpheli ölüm
13 Temmuz 2020 Okunma: 4991 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın