Karamandan.com

Karamandan.com

23 Haziran 2018 Cumartesi
Dur deme vakti geldi geçiyor
Karaman'da başkalarını hiçe sayan kaldırım ve yolları işgal eden şehir magandaları her geçen gün artıyor.
Kategori : Gündem
12 Eylül 2017 14:05
 
Dur deme vakti geldi geçiyor

Karaman'da başkalarını hiçe sayan kaldırım ve yolları işgal eden şehir magandaları her geçen gün artıyor.

Esnaf ve inşaat firmaları kaldırımları hatta yolları geçilmez hale sokarken trafikte de sorumsuz araç sahiplerinin uygunsuz parkları vatandaşı çileden çıkarıyor.

Hergün yaşanan olaylardan biri Fevzi Paşa Caddesi'nde yaşandı. Kural bilmeyen vatandaşların her cumartesi günü pazar alışverişlerini yapmak için araçlarını yolun sol şeridine park etmesi trafiği kilitledi. Bu Cumartesi günü yaşanan rezalette yük dolu bir kamyonun sol şeritteki araçlar yüzünden geçememesi yüzünden trafik yaklaşık 1 saat kilitlendi. 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

/p>

Benzer bir vakıa Karaman'da 30 metrelik yol olarak bilinen Atatürk Bulvarı üzerinde yaşandı. Yatay olarak 3 aracın çıkmasını engelleyecek şekilde parkeden sürücüye kimse ulaşamayınca ameliyatlı kadın rezil oldu. Cadde üzerinde bulunan hastaneden  çıkan hasta ve yakını aracını çıkaramayınca çileden çıktı. 45 dakika boyunca ayakta bekleyen ameliyatlı kadının kocası polisi aradı, yoldan geçen polis araçlarından yardım istedi, uzun süre kornaya bastı ama nafile, aracın sahibi bir türlü gelmedi. 

Ameliyatlı kadın rezil oldu

Öte yandan inşaat firmalarının bina yaptıkları sokaklarda kaldıırmları yolları işgal etmesi vatandaşlara yaşam alanı bırakmaması da her gün biraz daha artıyor.

Diğer bir kanuntanımazlık umuma açık park alanlarına park edilen araçlar.

Hukuksuzluğu sadece vatandaş değil polis de yapıyor.

Bu da yolu kendi insiyatifinde kapatan esnafa örnek bir fotoğraf.

Bu kadın bebek arabası ile ne kaldırımda ne yolda yürüyebiliyor.

Başkan Çalışkan Esnaf Odalarını Kaldırım İşgali Konusunda Göreve Çağırdı

Başkan Çalışkan Esnaf odalarını göreve çağırdı

Başkan Çalışkan: Esnaf Odalarını Kaldırım İşgali Konusunda Göreve Çağırdı ama odalardan ses çıkmadı. Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kaldırım işgali konusunda vatandaşlardan gelen yoğun şikayetlerin kendilerini bezdirdiğini söyleyerek, esnaf odalarını göreve çağırdı.Günlerinin şikayet dinlemekle geçtiğini belirten Başkan Çalışkan, “Modern şehirlerdeki ticaret kavramında, sivil toplum örgütlerinin önderlik yapması gerekir. Biz de belediyeler olarak bunların kontrollerini yaparız. Esnaflarımızın ürünlerini kaldırımları işgal edecek şekilde koymasına vatandaşlar büyük tepki göstererek şikayet ediyor. Bizde bunun kontrolünü yaptığımız zaman bu seferde esnaflar tepki gösteriyor. Aslında şehrin bir ortak noktada buluşması gerekiyor. Ben buradan esnaf odalarını göreve çağırıyorum. Gelin bu şehirde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın daha sağlıklı yaşaması için, hem ticaret yapanların, hem de alış-veriş yapanların, daha keyifli, daha güzel ticari alanlarda hizmet vermesi ve hizmet alması için hep birlikte soruna el atalım. Sadece bu belediyenin ve esnafın sorunu değil, tüm şehrin bir sorunudur. "dedi

Karaman'da yaşanan bu vurdumduymazlıklara isyan eden varandaşlar bir de facebook sayfası kurmuşlar. Bu fotoğrafları çeken vatandaşlar bu facebook sayfasına ekleyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Okunma : 11658
Foto galeri
Aktekke
gultes c6
Gündem haberleri
Karaman'da görülen Dev Yılan Şaşırttı
19 Haziran 2018 Okunma: 28275 Yaşam
Makro Market Satıldı
22 Haziran 2018 Okunma: 14343 Gündem
Evin oturma odasına giren yılan korkuttu 
19 Haziran 2018 Okunma: 9288 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın