Karamandan.com

Karamandan.com

31 Mayıs 2020 Pazar
Çukur Dizisinin Karamanlı Senaristinden Kitap
Çukur dizisinin Karamanlı senaristi Gökhan Horzum Çukur'un Kitabını yazdı.
Kategori : Gündem
15 Ekim 2019 00:07
 
Çukur Dizisinin Karamanlı Senaristinden Kitap

Çukur dizisinin Karamanlı senaristi Gökhan Horzum Çukur'un Kitabını yazdı.

Ekranların fenomeni Show TV'nin vazgeçilmez dizisi olan Çukur'un Senaristi Gökhan Horzum Çukur'un senaryosunu yazarken yaşadıklarını ve dizinin nasıl ortaya çıktığını "Çukur Yamaç'ın Dönüşü" isimli kitabıyla anlattı.

Karaman'lı senarist Gökhan Horzum "Çukur Yamaç'ın Dönüşü" kitabı için "Aile albümünün sayfalarını çevirir gibi okunacak bir kitap" olarak tanımlamaktadır.

Ayrıca kitabı hakkında konuşan Gökhan Horzum sözlerine şu şekilde devam etti.

"Bir suç draması, Bir aşk, Bir mahalle, Bir aile...

Yeni kitabı Çukur Yamaç hakkında konuşan Karamanlı Yazar Gökhan Horzum sözlerine şu şekilde devam etti;

"Bu kitap hakkında şunu söyleyebilirim ki, benim yazarken çok sevdiğim, sizin de seyrederken sevdiğinizi tahmin ettiğim sahnelerin bir yansımasıdır. Kitapta “Çukur”un ana hikâyesinden kopmamaya gayret ettim. Burada esas amacım “Çukur”un birinci sezonunun çok önemli sahnelerini bir araya getirmekti. Kitabın bir albüm misali sayfalarını çevirir gibi okunmasını sağlayabilmiş isem vazifemi başarmışım demektir." dedi

Doğan Kitap'tan çıkan ve toplam 396 sayfa olan kitap çukur dizisi seyircilerinin aklında yer eden 1. sezonda akıllarda yer eden sahnelerin birleşiminden meydana gelmiştir.

 

 

Çukur Dizisinin Karaman'lı Senaristi Gökhan Horzum Kimdir.

7 Temmuz 1975, Karaman doğumlu. Orta öğrenimini İzmir’de, Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F İng. Uluslararası İlişkiler bölümünde de yüksek öğrenimini tamamladı. 1998 yılında sinema atölyesini tamamladıktan sonra Medina-Turgul Reklam Ajansı’nda prodüksiyon asistanı olarak görev aldı. Bunun yanı sıra yine aynı dönemde Filma-Cass yapım şirketinin reklamlarında prodüksiyon asistanı olarak çalıştı.

Bir döneme damga vuran “Her Şey Çok Güzel Olacak” sinema filminde ve sonrasında  “İkinci Bahar” dizisinde yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. yine İkinci Bahar dizisinin yazım ekibinde yer aldı. “Yeter Anne” dizisiyle senaristliğe adım atan Horzum, “Bir İstanbul Masalı”, “Yağmur Zamanı”, “Fırtına”, “Kavak Yelleri” "Güneşi Beklerken" diğer senaristliğini yaptığı başlıca dizilerdir. Kiraz Mevsimi dizisinin senaryo danışmanlığını yapmaktadır. Arkadaşlar Arasında senaryosunu yazdığı ve yönettiği ilk filmidir.
İngilizce, Fransızca ve İtalyanca konuşmaktadır.

Karamandan.com ailesi olarak sevgili hemşehrimiz Gökhan Horzum'a başarılar dileriz.

Meta: Çukur yeni bölüm ne zaman, show tv pazartesi yayın akışı, Show TV yayın akışı, çukur 3 sezon 5 bölüm, çukur ne zaman, çukur bu hafta var mı, cukur, çukur fragman, çukur yeni bölüm, Çukur neden yok, show yayın akışı, cukur neden yok, çukur 72 bölüm fragmanı, show tv yayın akışı bugün, Çukur bugün var mı, çukur ne zaman yeni bölüm, bugün çukur var mı, bugün çukur varmı

Okunma : 3517
Gündem haberleri
Tilki tepenin talanına vatandaş isyan etti
27 Mayıs 2020 Okunma: 11895 Gündem
Mut'ta çalınan keçiler Karaman'da kesilmiş halde bulundu
27 Mayıs 2020 Okunma: 11544 Asayiş
Karaman'daki silahlı kavgayla ilgili 3 şüpheli tutuklandı
29 Mayıs 2020 Okunma: 11144 Asayiş
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın