Karamandan.com

Karamandan.com

21 Ocak 2021 Perşembe
Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Faydaları, Etkileri, Kullananlar
Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Faydaları, Etkileri, Kullananlar.
Kategori : Gündem
02 Aralık 2020 16:02
 
Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Faydaları, Etkileri, Kullananlar

Collagen Forte Nedir? Collagen Forte Faydaları, Etkileri, Kullananlar...

Hayvanların bazı kısımlarından elde edilen bir protein çeşidine kolajen denir. Kolajenin insan vücudu üzerindeki etkisi deri ve kas sistemlerinde bulunan hücrelerin bağ kuvvetini artırmaktır. Bu etkisi ile vücudun denge bütünlüğünü koruması hedeflenir. Kolojen proteini deriye parlaklık, dayanma gücü ve aynı zamanda esneklik sağlar. Ayrıca tendom ve dengelerini de sağlayarak cildin güçlenmesine neden olur. Çeşitli faktörler ve yaşın ilerlemesi ile hücreler arasında kuvvetli olması gereken bağlar zamanla gevşer.

Bunun nedeni kolajenin insan vücudunda azalmasıdır. Başlarda sadece azalma olarak nitelendirilen kolajen oranı daha da ileriki yaşlarda tamamen yetersiz hale gelir. Bu yüzden cilt kuruması, kaz ayakları gibi cilt kırışıklıkları, bacak ve kollarda selülit ve kemik eklem ağrıları yaşlı insanlarda daha çok görülür. Tüm bu anlatılanların tek nedeni vücutta olması gereken orandan daha az kolajen bulunmasından dolayıdır.

Collagen Forte Nedir?

Yaşlanmanın kolajen miktarının azalmasında çok büyük rolü vardır. Ancak yaşlılık dışında kolajenin azalmasına başka şeyler de neden olmaktadır. Bunlar genellikle dış etkenlerdir. Zararlı güneş ışınlarına aşırı derecede ve yanlış saatlerde maruz kalma, alkol ve sigara tüketimi, giderilmeyen C vitamini eksikliği ve stres kolajen miktarının azalmasında büyük rol oynar. Tüm bu sebeplerden dolayı yaşlanmayı beklemeye gerek duymadan 30 yaşını aşan kişilerin kolajen takviyesi alması tavsiye edilir. Piyasadaki en iyi kolajen takviyesi kullanıcı yorumlarına da bakılarak anlaşılacağı üzere collagen forte aday olarak gösterilmektedir.

Gerek yüz bölgesinde gerekse vücudun geri kalan bölgelerinde oluşan kırışıklıklar ile mücadele etmek ve hücrelerin arasındaki bağı kuvvetlendirmek için Collagen Forte’nin düzenli olarak 3 ay ile 4 ay arasında kullanılması tavsiye edilebilir. Etkisini gösterebilmek için en önemli faktörün düzenli olarak kullanılması gerektiği bilinmektedir. Bir kutu ürün içerisinde toplam 90 adet kapsül bulunmaktadır. İçeriğinde tip 1 ve tip 3 şeklinde kolajen bir de bol miktarda C vitamini, selenyum ve cink bulunur. Bu kolajenler insan vücudunun gereksinim duyduğu proteinleri içerir. Ürün yine düzenli olarak kullanılmaya devam edilirse yaş ilerlemesi ile karşılaşılan pek çok sorunla mücadelede destekleyici olduğu görülecektir. Ürün bir gıda takviyesidir. Genellikle kullanıma başlamadan önce her hangi bir hekime danışılması tavsiye edilir.

Collagen Forte Kutu İçeriği Ve Kapsül Özellikleri

Collagen Forte kolajen destekleyicisi kutusunun içinde 1300 mg’la toplam 90 adet kapsül bulunmaktadır. Yaşlanmanın etkisi ile %5 oranında azalan kolajenin olması gereken değerlerine ulaştırmak amacı ile kullanılan bir takviyedir. Ürün yaş gruplarına göre kullanım miktarı değişmektedir. Aynı cilt yapısına sahip kişilerde 30 yaşına ulaşmış kişilerin günde sadece 1 kapsül alması yeterli görülür. 30 ile 40 yaş arasında bulunan kişilerin ise günde 2 adet kapsül almaları tavsiye edilir. Artık yaşlanma belirtilerinin iyiden iyiye ortaya çıktığı 40 ile 55 yaş arasındaki kişilerin ise günlük dozlarının 3 olması tavsiye edilir. 55 yaş üstü kişilerin ise dozu iyice artırarak son radde olan 4 kapsüle çıkarmaları önerilir. Collgen Forte kapsülleri hem tatsız hem de kokusuzdur.

Collagen Forte Nasıl Kullanılır?

Collagen Forte hekimlerin verdiği her hangi bir kullanma önerisi yok ise genellikle gün içerisinde 3 kez alınır. Kapsüller sabah, öğle ve akşam vakitlerinde alınarak üçe tamamlanır. İsteğe bağlı olarak bir öğünde 2 adet geriye kalan bir tanesi de başka bir öğünde almak mümkündür. Bu tamamen kullanıcının tercihine bırakılmıştır. Etkisini ancak düzenli kullanımda en iyi şekilde gösterebilecek olan Collagen Forte kullanan kişinin kolajen ihtiyacına göre kullanım süresi değişmektedir. Kullanım süresi aynı zamanda cilt üzerinde oluşan sarkma ve kırışıklık oranına göre de değişebilir. Daha genç yaşta olan birisi daha fazla cilt tahribatı yaşamış ise kendisinden yaşça büyük fakat fazla cilt sorunu olmayanlardan daha uzun süre Collagen Forte kullanması gerekebilir. Ürün hem erkekler hem de kadınlar tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Collagen Forte Nasıl Muhafaza Edilir?

Satın alınan ve kapağı açılan Collagen Forte kutusu ile birlikte güneş ışığı görmeyen serin bir ortamda tutulması tavsiye edilir. Ayrıca bekletildiği ortamda nemin olmamasına da dikkat etmek gerekiyor.

Collagen Forte Ne İşe Yarar?

İnsan vücudu özellikle gençlik çağlarında yüksek oranda kolajen üretir. Fakat yaş ilerleyip vücut yaşlanmaya başladığı zamanlarda kolajen üretimi azalır hatta zaman içinde iyice yetersiz hale gelir. Collagen forte vücutta yaşlanmanın ve bazı dış etkenlerin sebebi ile oluşan kırışıklık ve sarkmalar ile mücadele eder.

Estetik görünümün geri kazanılmasında kişiye destek verir. Collagen Forte kullanarak cildin gençlik zamanlarında olduğu gibi görünmesine ve esneklik kazanmasına yardımcı olur. Özellikle estetik görünümün en önemli unsuru olan yüz bölgesi ve çevresindeki kırışıklıkları giderme konusunda çok etkilidir.

Collagen Forte boyun, çene, yanak, göz ve göz çevresi bir de burun ille dudaklar arasında kalan kısımlarda oluşan kırışıklıklar üzerinde etkisini göstermektedir. Sadece cilt üzerinde değil iskelet sistemi üzerinde de iyileştirici etkiye sahip olduğu biliniyor. Collagen Forte yaşlanma ile ortaya çıkan kemik ağrılarını iyileştirir.

Osteoporoz hastalıklarında destek verici olarak kullanılır. Ateroskleroz benzeri kalp damar hastalıklarının oluşum riskini azaltan bir gıda takviyesidir. Collagen Forte beyin sağlığı açısından da son derece olumlu etkilere sahiptir. Sindirim sistemini destekleyerek olduğu halden daha iyi çalışmasını sağlar. Collagen Forte daimi olarak kullanılmaya devam edildiğinde tırnak ve saçlarda da iyileştirici etkiye sahip oluyor.

Kolajenin Azalmasına Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Genellikle yaşın ilerlemesi ile açığa çıkan kolajen azalması başka nedenler ile de yaşanabilir. Bu nedenler;

 • Şeker kullanımın çokluğu,
 • Karbonhidrat tüketiminde rafine ürünlerin tercih edilmesi,
 • Zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak ya da solaryumu çok sık kullanmak,
 • Sigara tüketmek,
 • Alkol kullanımında aşırıya kaçmak,
 • Lupus vb. otoimmün hastalıklarına sahip olmak,
 • Şehir hayatının olmazsa olmazı egzoz gazlarını solumak,
 • Nişasta odaklı früktöz kullanımı,
 • Kan şekerinin dengesizliği ya da yüksek oluşu.

Collagen Forte Faydaları Nelerdir?

Collagen Forte’nin belli başlı ve en çok görülen bazı faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Yaşlanmaya bağlı olarak gelişen her türlü kırışıklığın tedavisinde yardımcıdır.
 • Bacak ve kollar bölgesinde gelişen selüloitleri giderilmesine destek verir.
 • Saçları besler.
 • Tırnak yapısını kuvvetlendirir.
 • Cildin parlak ve nem oranının dengeli gözükmesini sağlar.
 • Cildi gözle görülür derecede güzelleştirir.

Sarkmaların toparlanmasına yardımcı olur. İskelet sistemini güçlendirir. Kıkırdak yapının oluşmasını destekler.

Collagen Forte’nin Yan Etkileri Nelerdir?

Collagen Forte kullanılması yasaklanan her hangi bir durum mevcut yoktur. Ancak yine de dikkatli davranmanın gerektiği bazı durumlar vardır. Bu durumlar aşağıdaki hallerdir;

Emzirme döneminde kullanılmadan önce doktora danışılmalıdır. Hamileler ya da hamilelik şüphesi olanlar uzman tavsiyesi almalılar. 18 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Kronik rahatsızlığı sebebi ile sürekli tedavi halinde olanların kullanmadan önce doktorlarına danışması önem taşır.

Tavsiye edilen günlük doz aşıldığı zaman aşırı mide bulantısına neden olabilir. Hassas vücut yapısına sahip olanların alerjik reaksiyona karşı az dozla başlamaları tavsiye edilir. Ters giden bir durum olduğunda derhal hastaneye başvurulmalıdır.

Okunma : 1181
karaman


guney sigorta
sağlam pen
Yavuzlar iplik
Gündem haberleri
Duru Bulgur hakkında soruşturma başlatıldı
20 Ocak 2021 Okunma: 25211 Ekonomi
Duru Bulgur: Gerçek ortaya çıkacak
20 Ocak 2021 Okunma: 20779 Gündem
Asgari ücretle çalışan işçi bulduğu parayı karakola teslim etti
20 Ocak 2021 Okunma: 18085 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın