Karamandan.com

Karamandan.com

22 Ocak 2020 Çarşamba
Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu Başladı
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı olarak kurulan Çocuk Üniversitesinin 2019 Yaz Okulu eğitim- öğretim dönemi başladı.
Kategori : Gündem
17 Haziran 2019 14:41
 
Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu Başladı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı olarak kurulan Çocuk Üniversitesinin 2019 Yaz Okulu eğitim- öğretim dönemi başladı.

KMÜ Çocuk Üniversitesi, on günlük eğitim-öğretim programına Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü ziyaretle başladı. KMÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Cihat Abdioğlu ve Çocuk Üniversitesi eğitmenleri eşliğinde Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül'ü makamında ziyaret eden minik üniversiteliler, Rektör Akgül ile bir süre sohbet ettiler. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde açılan Çocuk Üniversitesi ile miniklere  üniversite ortamını tanıtmanın memnuniyet verici olduğunu belirten Rektör Akgül, “Minik öğrencilerimizin erken yaşlarda üniversite ortamıyla tanışmaları ve bilim, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda uygulamalı eğitim almalarının son derece yararlı olacağını düşünüyorum. 

Öğrencilerimizin ilkokul çağında oluşturacakları gelecek hayalleri ve hedeflerinin hayatlarına yön çizmelerinde yardımcı olacağı kanaatindeyim. KMÜ ailesi olarak miniklerimize hoşgeldiniz diyor, başarılar diliyorum.” dedi. 

KMÜ Yunus Emre Yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan Çocuk Üniversitesi 2019 Yaz Okulu 25 ilkokul öğrencisi ile eğitime başladı. Program çerçevesinde minik öğrencilerle birlikte model uçak atölyesi, sanat atölyesi, tasarım ve beceri atölyesi, 3D yazma ve kodlama, fen etkinliği ve deneyler, matematik oyunları, halk oyunları, geleneksel Türk okçuluğu eğitimi, felsefe eğitimi ve arkeolojik çalışmalar gibi pek çok bilimsel, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirilecek. 
KMÜ Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu, 27 Haziran Perşembe günü düzenlenecek olan kapanış ve sertifika programıyla sona erecek.

Okunma : 1609
Foto galeri
seç
guney sigorta
İSABET
MEVLANA YEMEK
EKSPERTİZ
YARIŞMA
maboto
Gündem haberleri
Tüfekle vurulmuş olarak hastaneye bırakılan şahıs öldü
18 Ocak 2020 Okunma: 26367 Asayiş
Tiktok videosu çekerken kazaya şahit oldular
21 Ocak 2020 Okunma: 9834 Asayiş
Kalaycı parti değiştireceği yönündeki iddialara cevap verdi
19 Ocak 2020 Okunma: 5895 Siyaset
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın