Karamandan.com

Karamandan.com

21 Eylül 2020 Pazartesi
Cihannüma Sahur'da Buluştu
Cihannüma Derneği Karaman Şubesi sahur buluşması yaptı.
Kategori : Gündem
15 Haziran 2016 10:58
 
Cihannüma Sahur'da Buluştu
karaman

Cihannüma Derneği Karaman Şubesi sahur buluşması yaptı. Cihannüma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kabaktepe, bölge başkanı Aziz Anik ve Konya İl Başkanı Barış Çağlayan Çakır’ın katılımlarıyla gerçekleşen program Şükrü Özdemir Hoca’nın Kur’an tilaveti ile başladı.
 

İl Temsilcisi Cahit SUCİ’nin selamlama konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Osman Nuri Kabaktepe söz aldı. Kabaktepe Kur’an ayı ramazan ikliminde olduğumuz bu zaman diliminde Kur’an ile bağlarımızı güçlendirmemiz gerektiğini vurgulayarak ‘Kur’an’ı hem çok okumalı hem de onu anlamalıyız’ dedi. Özellikle bu ayda ve her zaman neyi konuşmamız neyi duymamız gerektiğini söyleyerek ‘Allah verdiği kulak nimetine her sesi işitme kabiliyeti vermemiştir.

Kulaklarımız belli frekans değerlerine sahip seslere karşı duyarlıdır. Nasıl ki bu böyledir o halde bizde neyi duymamız gerekiyorsa onu duymalı, neyi konuşmamız gerekiyorsa onu konuşmalıyız. Çünkü neyi konuşursak ancak onu duyarız.’ Diyerek Cihannüma Derneğinin kuruluş amacını ve neler yapmaya çalıştığını belirtti.
 

Program yapılan sahur ve hediye takdimi ile sona erdi. Programa Vali Yardımcısı Mehmet Uğur Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Maarif Müfettişler Başkanı Mehdi Sezer, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir, STK temsilcileri ile okul müdürleri ka

 

Okunma : 1983
Foto galeri
EKSPERTİZ
guney sigorta
karaman


Gündem haberleri
SON DAKİKA: ŞEHİDİMİZ VAR
18 Eylül 2020 Okunma: 16035 Gündem
Karaman'da pancar üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
17 Eylül 2020 Okunma: 15182 Tarım
Son dakika: Karaman sallandı
20 Eylül 2020 Okunma: 10895 Gündem
Son dört günün en çok okunan haberlerini gösterir
Ayın en çok okunan haberleri için tıklayın